Цифрова трансформація і філософія Дії: Михайло Федоров представив у Європарламенті український досвід діджиталізації

  Перегляди 530

Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров виступив у Європейському парламенті на запрошення члена Європарламенту від Румунії Драгоса Тудораша. Під час виступу Михайло Федоров представив візію української цифрової демократії й розповів про шлях діджиталізації, філософію Дії та довіру українців до застосунку. 

Міністр розповів про основний принцип роботи Міністерства цифрової трансформації — команда орієнтується на людину та вирішення її актуальних проблем. 

«Головна філософія Дії — турбота про людей. Уряди створюються для того, щоб вирішувати проблеми громадян, а не створювати їх. Ми переосмислили очікування українців від влади. Вибудували процес взаємодії держави і громадянина з точки зору не чиновників, а кінцевого споживача. У кожному проєкті наша команда орієнтується на людину та розв’язання її проблем. Це повертає нас до основної ідеї — піклуватися про людей. Українці перебувають у центрі всього, що відбувається в Дії», — сказав Михайло Федоров під час свого виступу.

Також Міністр зазначив, що зручність та вирішення проблем кінцевого користувача відображені у всіх проєктах Мінцифри. Команда запускає їх як реакцію на виклики та запити українців. Наприклад, під час повномасштабного вторгнення ми змогли оперативно реагувати на потреби, що виникали, — запустили соціальні виплати, можливість реєструвати пошкоджене майно, оскільки ракетних обстрілів ставало дедалі більше, тощо.

«Довіра людей до цифрового продукту призвела до зміни технологічної культури в Україні. Нам вдалося змінити саму ідею державних сервісів. Від offline first до digital first.  Зараз у нас є дорожня карта послуг, які ми оцифровуватимемо найближчим часом, щоб досягти мети — зробити доступними 100% найпопулярніших послуг онлайн», — додав Віцепремʼєр-міністр. 

Зараз ЄС багато робить для розвитку технологій. Україна, у свою чергу, готова ділитися досвідом зі стратегічними партнерами. Зокрема, досвідом створення застосунку Дія. 

Після виступу Михайло Федоров взяв участь у панельній дискусії за участі виконавчого Віцепрезидента Європейської комісії Маргарет Вестагер та членів Європарламенту Драгоса Тудораша і Єви Мейделл. Модерував дискусію Пол Хофхайнц, президент та співзасновник Lisbon Council.

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт