Мобільні оператори отримають нові ліцензії на 4G

Прес-офіс
21 лютого 2020, 18:11
alt 1685

Мобільні оператори Vodafone, Київстар та lifecell отримали від телеком-регулятора дозвіл на дострокове впровадження технології 4G в діапазоні частот нижче 1 ГГц. Це останній крок до впровадження в Україні 4G в низьких діапазонах.

Відповідне рішення телеком-регулятор прийняв на засіданні в п’ятницю, 21 лютого. Комісія прийняла рішення видати мобільним операторам ліцензії на 4G в так званому низькому спектрі.

Ліцензії почнуть діяти з першого липня і розраховані на термін від 5 до 20 років. Дата повного освоєння спектра мобільними операторами — листопад 2024 року.

Це рішення дозволить покрити 4G-інтернетом навіть сільську місцевість. До цього за ініціативи Мінцифри Уряд спростив операторам побудову мереж 4G. Таким чином, оператори зможуть поширити надання послуг високошвидкісного мобільного інтернету на майже всю територію України, включаючи невеличкі села та автошляхи. Радіус дії однієї базової станції у діапазонах частот 800-900 МГц значно ширший, ніж у більш високих діапазонах.

Згідно з ліцензійними умовами оператори зобов’язані забезпечити мобільний зв’язок четвертого покоління протягом 24 місяців в кожному населеному пункті з населенням понад 2000 осіб  у разі покриття не менше 90% населення України; протягом 30 місяців — на міжнародних автомобільних дорогах; протягом 48 місяців — на національних автомобільних дорогах.

Відправ у Telegram

Відправити

Щотижня надсилаємо дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

Не ввели email

check
Перевірте пошту та підтвердьте свій email, щоб отримувати листи від Мінцифри
check
Дякуємо. Ви підписані на новини мінцифри.