Виділені частоти для розвитку 4G у діапазоні 800–900 МГц

Прес-офіс
05 лютого 2020, 10:37
  Перегляди 4376

Пятого лютого Уряд ухвалив чергове необхідне рішення для розширення покриття широкосмуговим мобільним інтернетом на всю країну. Затверджено Постанову «Про внесення змін до Плану використання радіочастотного ресурсу»

По-перше, ми скасували заборону на використання мобільного зв'язку 4G у діапазонах 800-900 МГц.

Це потрібно для того, щоб полегшити операторам побудову мереж 4G. Таким чином оператори зможуть поширити надання послуг високошвидкісного мобільного інтернету на майже всю територію України, включаючи невеличкі села та автошляхи. Побудова мереж у цих діапазонах частот дозволяє операторам встановлювати менше базових станцій. Адже радіус дії однієї базової станції у діапазонах частот 800-900 МГц значно ширший, ніж у більш високих діапазонах.

Завдяки перерозподілу частот вже у перших числах березня оператори оновлять свої ліцензії. Далі – у квітні свою мережу почне розвивати оператор Інтертелеком, а у липні – мобільні оператори великої трійки.

Таким чином ми збережемо гарні темпи у досягненні цілі уряду – забезпечити до 2024 року 95-відсоткове покриття транспортної інфраструктури, населених пунктів та їхніх соціальних об’єктів доступом до високошвидкісного інтернету.

По-друге, ми визначили термін припинення використання технології CDMA.

Цей стандарт безперспективний і вже не застосовується у світі. Більшість виробників телекомунікаційного обладнання припинили випуск продукції у стандарті CDMA . Це відповідає практиці Європейського Союзу і сприяє розвитку найбільш перспективних технологій на тих частотах, де працює обладнання операторів CDMA.

Технологія CDMA знаходиться в Плані використання радіочастотного ресурсу до 01.01.2025. Але ми вже почали зменшення ширини смуги, яку використовують під CDMA, і дозволили на тих же частота впроваджувати LTE. Цей процес відбуватиметься поступово, щоб існуючи абоненти операторів CDMA не лишилися без зв'язку, адже це часто пільгові категорії.

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт