Мінцифра та МОН обговорили з Британською Радою співпрацю в межах програми з популяризації англійської мови Future Perfect

Прес-офіс Міністерства
14 листопада 2023, 13:39
 Перегляди 250

Представники Міністерства цифрової трансформації та Міністерства освіти і науки провели робочу зустріч з Британською Радою в Україні щодо подальшої співпраці в межах мовної програми Future Perfect.

Future Perfect — національна програма популяризації англійської як мови міжнародного спілкування в Україні, створена з ініціативи Президента України. Втілення програми координують Міністерство цифрової трансформації України в співпраці з Міністерством освіти і науки України й Міністерством культури та інформаційної політики України.

«Ми прагнемо дати українцям гарний привід та можливості вивчати англійську. Важливу роль для розвитку мовних навичок відіграють викладачі. Якщо рівень знання англійської в країні зміниться, то вчителі будуть в авангарді цих змін», — зазначила Валерія Іонан, заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції.

Учасники зустрічі обговорили програми, дорожню карту та конкретні проєкти, до втілення яких могла б долучитися Британська Рада.

Зокрема:

 • розвиток каналів комунікації з учителями й серед них;
 • аналіз прогалин у доступі вчителів до цифрових інструментів;
 • визначення платформ, онлайн-застосунків та інструментів для викладання й оцінювання, а також обміну досвідом;
 • створення професійних спільнот учителів;
 • розроблення стратегії забезпечення стандартизованої технічної інфраструктури;
 • розширення класифікації оцінювання, включно з онлайн-оцінюванням.

«Ми в міністерстві віримо й неодноразово переконувалися, що співпраця з неурядовими організаціями й міжнародними партнерами є важливою для втілення реформ та розвитку освіти. Завдяки цьому ми можемо враховувати в освітній політиці різноманітні досвіди й потреби, ще більше залучати практиків й ефективніше реалізовувати задумане. Важливо, що МОН має довготривалі партнерські стосунки з Британською Радою, і ми вдячні за готовність продовжувати роботу та докладати зусиль для якісної підготовки й підвищення кваліфікації вчителів англійської мови», — сказав Андрій Сташків заступник Міністра освіти та науки України.

Подальша співпраця з Британською Радою щодо втілення програми Future Perfect зосереджена на професійному розвитку вчителів, оцінюванні знань з англійської мови та підтримці майбутніх педагогів. 

Крім того, під час зустрічі представлено результати з національного дослідження мотивації та тестування вчителів англійської мови України, яке в серпні 2023 року провели Міністерство цифрової трансформації й Британська Рада.

«Понад 90% учителів англійської в Україні мають рівень знання мови B2 і вище, що є досить високим рівнем, порівняно з іншими країнами. Крім того, мотивація вчителів є надзвичайно високою», — підкреслив доктор Джеймі Данлі (Dr Jamie Dunlea), старший дослідник Британської Ради.

У межах дослідження сформовано рекомендації для втілення освітньої політики щодо викладання англійської мови в школах. Основні з них:

 • побудова дієвої моделі комунікації між школами й учителями, а також між вчителями напряму;
 • проведення технічного аудиту платформ та інструментів, які можуть підтримувати досягнення цілей програми;
 • розроблення профільних навчальних програм і матеріалів, які доступні онлайн;
 • зміцнення потенціалу та підвищення кваліфікації вчителів у галузі онлайн-оцінювання.

«Я насправді захоплююся амбіціями Міністерства освіти і науки та Міністерства цифрової трансформації щодо англійської мови в Україні. Вчителі працюють у найскладніших умовах, які тільки можна уявити. Але результати дорожньої карти, яку ми сьогодні визначаємо з нашими партнерами, також є дуже амбітними. Я думаю, що вони дадуть Україні те, що потрібно для реалізації планів щодо англійської мови в майбутньому. У нас справді сильне партнерство. У нас чудові ідеї. І кожен із нас поділяє зобов’язання, які ми маємо виконати, щоб реалізувати цю програму», — зазначив Директор Британської Ради в Україні Колм МакГіверн.

Нагадаємо, днями Мінцифра оприлюднила результати дослідження рівня володіння англійською мовою серед учителів. Ознайомитися з ним можна за посиланням.

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт