Мінцифра, Міносвіти і YEP запускають курс з інноваційного підприємництва в українських університетах

Прес-офіс
06 серпня 2020, 12:32
alt 1143

Міністерство цифрової трансформації України спільно зі стартап-інкубатором YEP, Міністерством освіти і науки України, Дія.Бізнес та Українським фондом стартапів запровадить в українських університетах курс «Інноваційне підприємництво та управління стартап проєктами» в рамках проєкту «Підприємницький університет».

Пілотний проєкт «Підприємницький університет» розпочнеться вже у вересні 2020 року. Його мета — розвиток підприємницької освіти та стартап руху в університетах України. 

На першому етапі проєкту в пілотних університетах країни буде впроваджено навчальну дисципліну «Інноваційне підприємництво та управління стартап-проєктами». 

Уже в першому семестрі 2020-2021 навчального року викладачі університетів пройде попереднє навчання за тематикою курсу (онлайн 26-28 серпня), навчальна програма буде інтегрована в університетах в рамках наявних дисциплін або як предмет на вибір, а викладачі курсу отримають постійну підтримку експертів та менторів YEP. 

Передбачається, що під час курсу студенти створять власні стартап проекти та подадуть їх на участь у конкурсі стартапів. Найкращі команди матимуть шанс отримати індивідуальну менторську підтримку від YEP, Дія.Бізнес, Українського фонду стартапів, Cisco, OKKO, Genesis, REACTOR.UA, TechUkraine та інших партнерів проекту.

Програма курсу пройшла рецензування міжнародних партнерів та експертів: Університет Штату Північна Кароліна (США), Університет Тарту (Естонія), Олени Донець (екс-директорка стартап-акселератору Тель-Авівського Університету, співзасновниця Duco.io, Ізраїль).

«Національний проєкт Дія.Бізнес передбачає комплексну та повноцінну допомогу підприємцям за рахунок створення екосистеми підтримки підприємців. Для нас важливо, щоб люди починали власний бізнес і успішно його розвивали. У цьому контексті формування підприємницьких навичок в університеті є важливою складовою проєкту Дія.Бізнес», — каже заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан

«Сьогодні українські винахідники, інноватори, засновини стартапів справді мають обмежений доступ до знань про те, як перетворити свої розробки чи креативні ідеї на інноваційні продукти та послуги. Тож ми сподіваємося, що цей проєкт розширить можливості такого доступу. З одного боку, курс дасть нові знання та практики студентам і викладачам, а з іншого — у перспективі дозволить університетам залучити додаткові кошти від впровадження своїх розробок. Також важливо, щоб у курсі був акцент на розгляд кейсів з науковою складовою», — зазначила генеральний директор директорату науки та інновацій МОН Юлія Безвершенко.

«Ми давно працюємо з університетами, але вперше інтегруємо управління стартапами в навчальний процес. Робота студентів над стартапами буде зараховуватися як офіційна дисципліна в університеті. Дуже важливо також, що ми постійно підвищуватимемо кваліфікацію викладачів цього курсу», — коментує засновник YEP Андрій Заікін.

Університети, що візьмуть участь у пілотному проєкті, надалі отримають можливість участі в наступних етапах проєкту «Підприємницький університет».  

Щоб приєднатися до програми, уповноваженим особам від університетів необхідно до 15 серпня заповнити анкету: https://forms.gle/7jCJY9nPRjApdqhG9 

Ініціативи YEP реалізуються за підтримки Програма USAID “Конкурентоспроможна економіка України”. 

Відправ у Telegram

Відправити

Щотижня надсилаємо дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

Не ввели email

check
Перевірте пошту та підтвердьте свій email, щоб отримувати листи від Мінцифри
check
Дякуємо. Ви підписані на новини мінцифри.