Звіт Уряду: як Мінцифра навчає українців цифрової грамотності?

Прес-офіс
21 лютого 2020, 20:04
alt 866

Міністерство цифрової трансформації України продовжує розповідати про свої досягнення. 

В планах уряду зазначена мета – навчити мінімум 6 мільйонів українців цифровій грамотності за 3 роки. Для її реалізації, Міністерство цифрової трансформації України запустило онлайн-платформу цифрової грамотності Дія.Цифрова освіта.

Актуальність проєкту доводить соціологія. Наприкінці минулого року Мінцифра провела перше в Україні дослідження з цифрової грамотності населення. За його даними, 53% українців не мають базового рівня цифрових навичок. А 15,1% з них віком 60-70 років не володіють цифровими навичками взагалі. Цікаво, що українці зацікавлені в навчанні цифровим навичкам. Це підтвердили 47% опитаних українців віком 18–70 років.

Наразі на онлайн-платформі з цифрової грамотності доступні три освітні серіали:

  1. Базові цифрові навички. Користувачі дізнаються, як користуватися пошуковиком, електронною поштою, месенджерами. Навчаться створювати фото та відео, а також дізнаються про безпеку онлайн.

  2. Цифрові навички для вчителів. Вчителі дізнаються, як застосовувати онлайн-інструменти, щоб навчальний процес став більш захопливим і ефективним.

  3. Безпека дітей в інтернеті. На курсі можна дізнатися, які онлайн-ігри безпечні, що таке грумінг, секстинг, сексторшен і як уберегти дітей від цих загроз в Інтернеті.

Протягом 2020 року планується додати ще 12 нових освітніх серіалів.

Кожен, хто успішно здасть фінальне тестування, отримає електронний сертифікат. Ним можна поділитися у соціальних мережах або завантажити.

Проєкт втілено за підтримки швейцарсько-української Програми EGAP, що фінансується Швейцарською агенцією з розвитку та співробітництва та реалізується Фондом Східна Європа та Фондом Innovabridge. 

Підтримку в розробці освітніх серіалів надавали компанії Google Україна, Microsoft Ukraine, Академія ДТЕК, Лабораторія інноваційного розвитку ПРООН в Україні, CISCO, СFC Consulting, Освіторія, Global Teacher Prize.

Мінцифра підписала меморандум з Українською бібліотечною асоціацією щодо співпраці з 6000 комп’ютеризованими бібліотеками. Окрім того, працюємо над створенням офлайн-хабів із навчання цифровим навичкам на базі бібліотек, ЦНАПів, шкіл та університетів.

Також у проєкту Дія.Цифрова освіта з’явилась соціальна реклама. У центрі сюжету ролика — допитлива жінка Світлана. Вона йде повз чергу та розповідає людям про можливості цифрового світу. Соціальну рекламу можна переглянути за посиланням.

Відправ у Telegram

Відправити

Щотижня надсилаємо дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

Не ввели email

check
Перевірте пошту та підтвердьте свій email, щоб отримувати листи від Мінцифри
check
Дякуємо. Ви підписані на новини мінцифри.