Звіт Уряду: як Мінцифра навчає українців цифрової грамотності?

Прес-офіс
21 лютого 2020, 18:04
alt 692

Міністерство цифрової трансформації України продовжує розповідати про свої досягнення. 

В планах уряду зазначена мета – навчити мінімум 6 мільйонів українців цифровій грамотності за 3 роки. Для її реалізації, Міністерство цифрової трансформації України запустило онлайн-платформу цифрової грамотності Дія.Цифрова освіта.

Актуальність проєкту доводить соціологія. Наприкінці минулого року Мінцифра провела перше в Україні дослідження з цифрової грамотності населення. За його даними, 53% українців не мають базового рівня цифрових навичок. А 15,1% з них віком 60-70 років не володіють цифровими навичками взагалі. Цікаво, що українці зацікавлені в навчанні цифровим навичкам. Це підтвердили 47% опитаних українців віком 18–70 років.

Наразі на онлайн-платформі з цифрової грамотності доступні три освітні серіали:

  1. Базові цифрові навички. Користувачі дізнаються, як користуватися пошуковиком, електронною поштою, месенджерами. Навчаться створювати фото та відео, а також дізнаються про безпеку онлайн.

  2. Цифрові навички для вчителів. Вчителі дізнаються, як застосовувати онлайн-інструменти, щоб навчальний процес став більш захопливим і ефективним.

  3. Безпека дітей в інтернеті. На курсі можна дізнатися, які онлайн-ігри безпечні, що таке грумінг, секстинг, сексторшен і як уберегти дітей від цих загроз в Інтернеті.

Протягом 2020 року планується додати ще 12 нових освітніх серіалів.

Кожен, хто успішно здасть фінальне тестування, отримає електронний сертифікат. Ним можна поділитися у соціальних мережах або завантажити.

Проєкт втілено за підтримки швейцарсько-української Програми EGAP, що фінансується Швейцарською агенцією з розвитку та співробітництва та реалізується Фондом Східна Європа та Фондом Innovabridge. 

Підтримку в розробці освітніх серіалів надавали компанії Google Україна, Microsoft Ukraine, Академія ДТЕК, Лабораторія інноваційного розвитку ПРООН в Україні, CISCO, СFC Consulting, Освіторія, Global Teacher Prize.

Мінцифра підписала меморандум з Українською бібліотечною асоціацією щодо співпраці з 6000 комп’ютеризованими бібліотеками. Окрім того, працюємо над створенням офлайн-хабів із навчання цифровим навичкам на базі бібліотек, ЦНАПів, шкіл та університетів.

Також у проєкту Дія.Цифрова освіта з’явилась соціальна реклама. У центрі сюжету ролика — допитлива жінка Світлана. Вона йде повз чергу та розповідає людям про можливості цифрового світу. Соціальну рекламу можна переглянути за посиланням.

Відправ у Telegram

Відправити

Щотижня надсилаємо дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

check
Перевірте пошту та підтвердьте свій email, щоб отримувати листи від Мінцифри
check
Дякуємо. Ви підписані на новини мінцифри.