Який з держорганів є лідером за відкритістю даних — дослідження Мінцифри

  Перегляди 2448

Україна займає лідерські позиції за темпами розвитку сфери відкритих даних у Європі. Серед держорганів лідер відкриття даних — Державна податкова служба. А також Антимонопольний комітет, Державна митна служба, Офіс Генерального прокурора, Міністерство освіти та науки. А серед міст — найкращий рівень реалізації політики відкритих даних у Харкові, Маріуполі, Хмельницькому, Тернополі та Львові. 

Такі дані дослідження, яке провело Міністерство цифрової трансформації разом із проєктом USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS». У звіті "Оприлюднення та оновлення відкритих даних розпорядниками інформації у 2020 році" проаналізували рівень відкритості даних у містах та органах державної влади.

Для того, щоб моніторити рівень відкриття даних держорганами та містами, вони щорічно подають Мінцифрі картку оцінки стану оприлюднення та оновлення відкритих даних. У дослідженні оцінили 56 органів державної влади та 81 місто за 2020 рік. 

Серед основних критеріїв оцінки: 

  • потенціал оброблення та аналізу відкритих даних;
  • якість оприлюднених наборів даних;
  • залучення користувачів до процесу оприлюднення;
  • оцінка впливу оприлюднених наборів відкритих даних.

Відкриті дані допомагають контролювати роботу органів влади та мають значний антикорупційний потенціал. Фінансова звітність, інформація про бюджет громади, показники забруднення води, рух громадського транспорту, виплати лікарям, дороги, де плануються ремонтні роботи, — ці дані є в держави, вони можуть бути корисними для людей, а тому мають бути відкритими. Більше відкритих даних — більше зручних і якісних послуг для людей. 

Дослідження стимулюватиме якісну конкуренцію між розпорядниками відкритих даних та допоможе обмінюватися досвідом і провідними практиками.

З аналітичним звітом можна ознайомитись за посиланням: https://bit.ly/3oOIDFl 

ДОВІДКА

Міністерство цифрової трансформації України – центральний орган виконавчої влади, що відповідає за впровадження політики Уряду щодо електронного урядування, інформатизації, розвитку інформаційного суспільства, формування і використання національних електронних інформаційних ресурсів, цифровізації органів державної влади. Міністерство цифрової трансформації України разом з іншими органами державної влади та міжнародними партнерами сприяють впровадженню електронних послуг у багатьох сферах економіки – будівництво, земельні послуги, екологія, реєстрація бізнесу, оформлення субсидій, державна допомога тощо. Вебсайт: https://thedigital.gov.ua/

Проєкт USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS» фінансується Урядом США через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Урядом Великої Британії через UK aid і підтримує Уряд України у реалізації видимих та успішних реформ у державному управлінні та послугах із метою значного зменшення та викорінення корупції. Проєкт TAPAS сприяє реформам електронного урядування у межах трьох компонентів: забезпечення широкомасштабного використання електронних публічних закупівель; підтримка ефективних програм відкритих даних по всій Україні; створення дієвих електронних сервісів для боротьби з корупцією. Проєкт виконується Фондом Євразія, розташованим у США, що є міжнародною організацією з розвитку, яка сприяє ефективному управлінню та розвитку громадянського суспільства. Більше про проєкт: http://tapas.org.ua/

 

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт