Як ЦНАПи стають доступнішими — дайджест регіональних досягнень

16 ЦНАПів на Черкащині покращили простори згідно з вимогами безбар’єрності, Рівненщина впроваджує інноваційні сервіси для людей з порушеннями слуху, а Одещина провела аудит доступності центрів. Про успіхи регіонів у створенні безбар’єрного простору — у новому щотижневому дайджесті.

Рівненщина: жестова мова та звукові маячки

ЦНАП Вараської громади запровадив унікальний сервіс для людей з порушеннями слуху спільно з Рівненською обласною організацією УТОГ (Українське товариство глухих). Відвідувачі отримують допомогу перекладача жестової мови через відеозв’язок. Для цього достатньо відсканувати QR-код на вході та з’єднатися через Viber або WhatsApp. Загалом, сервіс УТОГ впровадили минулого року в 420+ ЦНАПах. 

Також у рівненському ЦНАПі для людей із порушеннями зору встановили звуковий маячок «Пай». На першому поверсі облаштували місце самообслуговування для людей з інвалідністю з тифлокомплексом та адаптовану санітарну кімнату.

Одещина: від перевірки до практичних змін

Ще у 2023 році в Одеській області провели комплексну перевірку безбар’єрності всіх ЦНАПів за фото- та відеоматеріалами від кожного центру. А для обміну досвідом та презентування ефективних проєктів представників громад — блок у форумі «Синергія Півдня» в березні 2024 року. Про впровадження доступності тут звітують щотижня.

За рік роботи в ЦНАПах області:

  • Встановили таблички зі шрифтом Брайля — щоб люди з порушеннями зору могли орієнтуватися в приміщенні.
  • Впровадили аудіопокажчики та мнемосхеми приміщень — щоб люди з порушеннями зору або когнітивними особливостями розуміли розташування зон обслуговування.
  • Забезпечили контрастне маркування скляних поверхонь — щоб запобігти травмам та зробити скляні двері чи перегородки помітними.
  • Налагодили співпрацю з перекладачами жестової мови — щоб люди з порушеннями слуху отримували інформацію та послуги без бар’єрів.
  • Адміністратори опанували базові фрази жестової мови — щоб забезпечити перший контакт для відвідувачів із порушеннями слуху.
  • Створили правильно позначені парковки для осіб з інвалідністю — для зручного та безпечного доступу до ЦНАПів для маломобільних людей.

У 2025 році на Одещині планують збільшити кількість мобільних валіз у ЦНАПах для підвищення рівня мобільності надання послуг. Це віддалений підрозділ чи пересувне робоче місце адміністратора ЦНАП — щоб надавати послуги людям, яким важко пересуватися.

Черкащина: 16 ЦНАПів покращили простори згідно з вимогами безбар’єрності

На початку 2024 року Черкаська ОВА провела оцінювання доступності 66 ЦНАПів і створила інтерактивну Мапу доступності. Після цього всі територіальні громади розробили плани вдосконалення своїх центрів.

16 ЦНАПів уже виконали заплановані заходи з безбар’єрності. Бобрицька громада відкрила два нові віддалені робочі місця в селах Козарівка та Грищинці. Чорнобаївська громада створила віддалене робоче місце в селі Велика Бурімка. Корсунь-Шевченківська, Драбівська та Степанецька громади придбали «мобільні валізи» для обслуговування маломобільних категорій населення.

Дякуємо кожній громаді за зусилля, спрямовані на те, щоб зробити ЦНАПи в Україні повністю безбар’єрними — як у цифровому, так й у фізичному середовищі. Завдяки вам кожен громадянин, незалежно від стану здоров’я чи місця проживання, отримуватиме необхідні послуги зручно.

Стежте за щотижневим дайджестом!

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт