Як Мінцифра збирається навчити 6 мільйонів українців цифровим навичкам за 3 роки

Прес-офіс Міністерства
22 березня 2021, 14:55
  Перегляди 1230

В Україні стартує тиждень Європейської цифрової грамотності. Його мета – підвищити рівень обізнаності про цифрову освіту.

На сьогодні 53% українців перебувають нижче позначки «базовий рівень» у навичках з цифрової грамотності. 15,1% українців не володіють ними, а низький рівень навичок мають 37,9% громадян.

“Будуючи цифрову державу і впроваджуючи нові онлайн-послуги, ми працюємо над доступністю і зрозумілістю цих послуг кожному українцю. Цифрові навички збільшують можливості в розвитку та кар'єрі. Вони дозволяють працювати з будь-якого куточка світу, комфортно отримувати державні сервіси за пару кліків, безпечно користуватись соцмережами, навчатись та масштабувати свій бізнес”
написав Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у своєму фейсбуці.

Мінцифра впроваджує комплексну національну політику розвитку цифрової компетентності громадян. У 2019 році цифрова грамотність громадян уперше офіційно стала пріоритетом держави з проєктом Дія.Цифрова освіта. Одна з основних цілей Мінцифри — навчити 6 млн українців цифрової грамотності за 3 роки. 

Щоб навчити українців цифрової грамотності, у лютому 2020 року Мінцифра запустила національну онлайн-платформу з цифрової грамотності Дія.Цифрова освіта. Її відрізняє інноваційний формат навчання цифрових навичок — освітні серіали. За рік представили понад 50 освітніх серіалів. А також запустили перший національний тест на цифрову грамотність Цифрограм.

За рік платформу Дія.Цифрова освіта відвідали майже 2 млн українців, з них — майже 500 тисяч зареєструвались на навчання. Також Мінцифра будує мережу із 2000 офлайн-хабів цифрової освіти по всій Україні. Ще 4000 хабів у процесі долучення до мережі.

Цього тижня команда Мінцифра проводить All Digital Week — щорічну інформаційну кампанію, присвячену розвитку цифрових навичок громадян. У 2021 році All Digital Week вперше проводиться в Україні на державному рівні разом із партнерами та оргкомітетом. Більше про подію All Digital Week, вебінари та онлайн-конференції ви можете дізнатись за посиланням.

 

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства та Комітету цифрової трансформації

Міністерство та Комітет цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт