Всеукраїнська школа онлайн, освітні серіали та підключення до інтернету, — Михайло Федоров про роботу Мінцифри у сфері шкільної освіти

  Перегляди 491

Міністерство цифрової трансформації активно розробляє цифрові продукти  для онлайн-освіти та веде перемовини з видатними розробниками технологічних рішень про надання безкоштовного доступу до них для вчителів та учнів.

Про це Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров розповів виданню РБК-Україна. 

"Мінцифра розуміє всю важливість дистанційної освіти та готова працювати над вирішенням відповідних проблем в Україні. Ми обов’язково будемо адвокатами усіх вчителів, щоб усі мали можливості та рівний доступ до якісної дистанційної освіти. Без цього неможливо побудувати цифрову державу".

Михайло Федоров

У грудні 2020 року Мінцифра разом із партнерами запустили Всеукраїнську школу онлайн — платформу для дистанційного та з навчання для учнів 5-11 класів, яка є частиною глобальної ініціативи з цифрової грамотності, — «Дія.Цифрова освіта». Зараз команда шукає фінансування для того, щоб продовжувати удосконалювати платформу. 

Крім цього, Мінцифра запустила освітній курс, що має на меті допомогти вчителям користуватися цифровими продуктами для дистанційної освіти. Він став одним з найпопулярніших на платформі — його пройшли понад 40 тисяч вчителів. Для них також створили чат підтримки, що модерувався цілодобово, —  до нього увійшли три тисячі вчителів. 

Спільно з МОН Мінцифра також працює над впровадженням елементів цифрової освіти у школах на базі уроків інформатики. Цифрових навичок навчатимуть і дітей, і вчителів. Аналогічний курс запустять і в університетах. 

Михайло Федоров розповів про ще один важливий напрям роботи — підключення до швидкісного інтернету соціальних об’єктів у сільській місцевості:

"Ми спілкувалися з МОН та усіма керівниками обласних адміністрацій і вирішили невикористану субвенцію на освіту перенаправити на підключення шкіл до інтернету". 

За його словами, у бюджеті на 2021 року закладено 500 мільйонів грн на підключення до інтернету соціальної інфраструктури. Цього року Мінцифра підключить 6 тисяч таких об’єктів, більшість з яких — школи. Для цього Міністерство розробило план, який незабаром ми оприлюднимо. 

 

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства та Комітету цифрової трансформації

Міністерство та Комітет цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт