Від продакт-менеджерів до інженерів кібербезпеки. Мінцифра підготувала освітній серіал про нові цифрові професії

  Перегляди 617

Міністерство цифрової трансформації України підготувало освітній серіал для школярів і молоді про нові цифрові професії: діджитал-маркетолог, SMM-спеціаліст, Front-end- та Back-end-розробник, QA (тестувальник програмного забезпечення), UI/UX-дизайнер, бізнес-аналітик, сybersecurity engineer, devOps engineer, product manager. 

Це 9 серій тривалістю 6-11 хвилин. Освітній серіал доступний у безкоштовному доступі на порталі Дія.Цифрова освіта

Особливість формату

Для пояснення особливостей роботи кожної професії запросили успішних практиків своєї справи та у форматі інтерв'ю школярки-ровесниці розпитали про все-все з перших вуст.

Спікерами освітнього серіалу виступили: 

  • Дмитро Валовий — менеджер продукту zakaz.ua

  • Сергій Харюк — технічний директор компанії Cyberlands

  • Євген Зінгерман — підприємець, партнер креативної агенції Patsany 

  • Євген Кудрявченко — засновник студії вебпродакшену Vintage

  • Вадим Бойко — бізнес-аналітик ІТ-інтегратор

  • Віталій Гончарук — СЕО компанії Augmanted Pixels

  • Марина Шевченко — керівниця QA відділу в компанії SQUAD

  • Юрій Голюк — full stack розробник, викладач Mate Academy+ 

Відгуки про освітній серіал

Під час презентації освітнього серіалу заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан наголосила, що цей серіал буде актуальним для школярів, які вже починають замислюватися про майбутню кар’єру і вибір предметів для складання ЗНО, а також для студентів, які перебувають у пошуку посади, що якнайкраще реалізує їхні академічні надбання. 

«Сподіваємося, що цей освітній серіал допоможе молодим людям швидко знаходити своє покликання серед різноманіття сучасних професій. А потенційно — краще реалізовувати свій інтелектуальний потенціал і розвиватися в напрямках, які ще довгі роки будуть затребуваними на ринку праці», — заявила Валерія Іонан. 

«Важливо, щоб школярі вибирали те, що їм справді до душі — керуючись не соціальними стереотипами чи традиціями, а йдучи за власним покликанням. Новий серіал допоможе дізнатись про сучасні популярні професії, які мають попит на ринку праці», — заявив президент Фонду Східна Європа Віктор Лях.

Майбутня студентка, яка взяла участь в освітньому серіалі, Соломія Залуська підкреслила, що про всі нові цифрові професії, які згадуються в освітньому серіалі, вона почула вперше. 

«Серіал дуже потрібен зараз підліткам», — заявила Соломія Залуська.  

Підприємець і експерт у сфері штучного інтелекту Віталій Гончарук заявив, що через 5-10 років ми можемо очікувати, що попит на деякі професії зміниться, а на деякі професії взагалі буде відсутній, тому держава має надати відповідь на ці виклики. 

Засновник студії вебпродакшену Vintage Євген Кудрявченко заявив, що зараз є попит на покоління Z. «Брендам зараз не вистачає спеціалістів, які вміють комунікувати з молоддю та бути з нею на одній хвилі», — заявив Євген Кудрявченко

Курс розроблено Мінцифрою за підтримки швейцарсько-української Програми «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP), що впроваджується Фондом Східна Європа та фінансується Швейцарією. 

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства та Комітету цифрової трансформації

Міністерство та Комітет цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт