В Україні запустили єдину платформу цифрової взаємодії для допомоги в релокації бізнесу

  Перегляди 1958

ДП «Прозорро.Продажі» за ініціативи Мінекономіки, за підтримки Міністерства цифрової трансформації України та національного проєкту з розвитку підприємництва та експорту Дія.Бізнес запустили платформу цифрової взаємодії для допомоги з релокації бізнесу.

ДП «Прозорро.Продажі» спільно з маркетплейсом E-Tender розробило ІТ-систему, яка дозволяє подавати заявки як підприємствам, що потребують переміщення, так і компаніям, які готові надати для цього приміщення чи інші активи. Платформа дозволить не лише збирати та опрацьовувати такі запити, а й моніторити онлайн процес переїзду, який реалізовуватимуть Міністерство економіки спільно з Мінінфраструктури, Укрзалізницею, Укрпоштою та іншими учасниками. 

Заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан підкреслила, що економічний фронт є дуже важливим для Перемоги у війні, яку розв’язала росія. «Перезапуск економіки у воєнний час — одне з найпріоритетніших завдань уряду. Ми маємо допомогти компаніям відновити діяльність, щоб у них була можливість і далі сплачувати податки й надавати робочі місця. Для цього ми запускаємо платформу для допомоги з релокації бізнесу з "гарячих точок". Це стане корисним сервісом для тисяч українських бізнесів», — зазначила Валерія Іонан.

«Необхідність релокації працюючого бізнесу в безпечніші регіони ми розуміли з перших днів війни. Із зони бойових дій за місяць евакуювали 216 підприємств, і 97 із них вже відновили роботу на новому місці. Загалом Міністерство економіки отримало 1473 заявки на релокацію, і такі запити продовжують надходити. Тому зараз важливо цифровізувати та систематизувати процес. Переміщення має бути швидким, ефективним і таким, що дозволить підприємствам, які постраждали чи розташовані в гарячих точках, відновити діяльність. Саме тому державні органи об’єднали зусилля та злагоджено працюють на цей результат», — зазначив Ігор Дядюра, заступник міністра економіки. 

Платформу запустили на базі системи «Прозорро.Продажі» та одного з акредитованих у системі майданчиків E-Tender. Бізнес зможе подати заявку через майданчик за посиланням https://auction.e-tender.ua/#/register Згодом перелік таких маркетплейсів розшириться і з’явиться на сайті «Прозорро.Продажі». Користування платформою для усіх користувачів безоплатне.  

Для реалізації проєкту з релокації світовий вендор Microsoft Corporation надав у користування хмарні сервіси в межах загальної програми підтримки державних органів та бізнесу. Це дозволило забезпечити інфраструктуру рішення для автоматизації процесів релокації українських підприємств.

«Наша мета — цифровізувати та організувати процес переміщення, який здійснюють Мінекономіки, Мінінфраструктури, Укрпошта, Укрзалізниця, ОВА/ВЦА та інші держпідприємства, а також надати компаніям та установам, які мають вільні потужності для надання в оренду підприємствам з уражених війною зон, можливість публікувати публічні оголошення про це на єдиному ресурсі. Долучившись до ініціативи з релокації підприємств, ми прагнемо допомогти бізнесу успішно переїхати із зони бойових дій та відновити роботу на користь економіки країни. Тож бізнеси, у яких є потреба зберегти виробництво та перевезти його в інші регіони, вже можуть подавати заявки через платформу. Ми також вдячні нашим партнерам, зокрема E-Tender та e-Docs, за активну співпрацю у швидкому розгортанні необхідного для управління релокацією ІТ-продукту», — додала Дарина Марчак, перша заступниця директора ДП «Прозорро.Продажі». 

Представники міністерства, військові адміністрації, компанії, які допомагають із логістикою, та інші учасники процесу зможуть опрацьовувати заявки на релокацію в системі, що спростить та оптимізує процес управління процесом переїзду. Бізнес бачитиме актуальний статус своєї заявки в особистому кабінеті на майданчиках, які допомагатимуть з організаційними питаннями. 

Крім того, на платформі бізнес зможе опублікувати свої пропозиції допомоги іншим підприємствам у формі відкритого реєстру (наприклад, нерухомості або іншого майна).

Для взаємодії в допомозі бізнесу та розвитку платформи «Прозорро.Продажі» вже підписали меморандум із першою військовою адміністрацією — Львівською ОВА. Загалом до програми релокації бізнесу в Україні вже долучилися 14 областей: Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська, Хмельницька, Чернівецька, Вінницька, Волинська, Рівненська, Київська, Дніпропетровська, Черкаська, Полтавська та Кіровоградська. 

«Львівська ОВА з перших днів війни долучилася до процесу релокації та допомагає бізнесу переїжджати й шукати нові місця. Свої виробничі потужності із територій активних бойових дій на Львівщину вже перевезли понад 40 підприємства та починають працювати тут. У роботі ще декілька сотень запитів на переміщення. Наразі все це робиться в ручному режимі. Водночас цифровізація процесу та запуск платформи допоможуть пришвидшити відновлення бізнесу вже на Львівщині», — зауважив перший заступник начальника Львівської обласної військової адміністрації Андрій Годик. 

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт