Україна та Естонія підписали Меморандум про співпрацю

Прес-офіс
26 листопада 2019, 21:13
alt 874

Україна та Естонія вже мають досвід успішного співробітництва у діджитал-проєктах. Цілком закономірним є прагнення розширити та поглибити цю співпрацю у сфері діджиталізації. Сьогодні Міністерство цифрової трансформації України та Міністерство економіки та зв’язку Естонської Республіки підписали Меморандум про співпрацю у сфері цифрових трансформацій.

Президент України Володимир Зеленський зазначив: «Ми бачимо, що перехід на електронні послуги не тільки звільнив Естонію від бюрократії та оптимізував управління, але й підвищив довіру громадян до влади. Цифровізація в Естонії допомогла створити чесні правила для бізнесу та сприятливий інвестиційний клімат. У свою чергу в Україні ми розпочали проєкт «держава у смартфоні», який одночасно полегшить життя громадян та ускладнить життя корупціонерів. Також ми вперше в українській історії створили Міністерство цифрової трансформації і впевнено йдемо шляхом цифрових перетворень».

Разом Україна та Естонія вже працюють над розробкою мобільного додатку та порталу державних послуг «Дія», впровадженням системи електронної взаємодії державних інформаційних ресурсів «Трембіта», яка є аналогом естонської X-Road, а також системи автоматизації роботи центрів надання адміністративних послуг «Вулик».

Віцепрем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров натхнений візитом у Естонію та співпрацею з цією країною: «Естонія є прикладом для нас. Ця країна — потужний цифровий бренд держави в світі. Ми раді мати такого друга, партнера, вчителя. А навчаємося ми дуже швидко. Україна першою у світі хоче впровадити підхід до розвитку цифрової держави — mobile fist. Це і є держава в смартфоні. Ми створимо новий бренд України у світі. І я дуже хочу, щоб це був бренд цифрової держави».

Разом ми впроваджуватимемо цифрові інновації, працюватимемо над мобільними додатками у сфері електронного урядування. Для обох наших країн важливий розвиток інформаційного суспільства та електронної демократії. Ми прагнемо, щоб наші громадяни були обізнані у цифрових технологіях та мали доступ до якісного інтернету.

Важливим напрямом співробітництва стане розвиток електронних довірчих послуг, електронна ідентифікація, щоб українські громадяни могли на рівні з європейцями провадити електронні комерційні операції. Також у документі йдеться про співпрацю, яка наразі є дуже актуальною для України – кібербезпеку.

Першим проєктом у межах Меморандуму стане Digital Society Sandbox, що передбачає проведення самітів та хакатонів. Планується, що перший такий захід пройде в Одесі у червні наступного року. Це стане яскравим прикладом державно-приватного партнерства, завдяки якому можна реалізувати амбітні проєкти у сфері діджиталізації.

Михайло Федоров вважає, що підписання Меморандуму про співпрацю у сфері цифрових трансформацій наблизить Україну до досягнення мети стати одним із світових лідерів у сфері діджиталізації. Зі свого боку Україна має багато талановитих спеціалістів, ідей та проєктів, які посилять Естонію, а також прискорять її розвиток.

Дякуємо за підтримку нашим естонським партнерам – проєкту міжнародної технічної допомоги «Підтримка електронного урядування для децентралізації в Україні (Egov4Ukraine)» у рамках програми з децентралізації ULEAD з Європою / ULEAD with Europe, а також естонській E-Governance Academy.

 

Відправ у Telegram

Відправити

Щотижня надсилаємо дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

Не ввели email

check
Перевірте пошту та підтвердьте свій email, щоб отримувати листи від Мінцифри
check
Дякуємо. Ви підписані на новини мінцифри.