Україна приєдналася до Європейського Блокчейн Партнерства в статусі спостерігача

  Перегляди 2832

Представником України в Європейському Блокчейн Партнерстві став заступник Міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков, який взяв участь в онлайн зустрічі всіх країн членів ЄБП.

Глобальна мета проєкту — створення пан-європейського блокчейну та інтеграція цифрового економічного простору ЄС та України. Наступним етапом стане розширення мережі міждержавних блокчейн-партнерств України з іншими країнами.

Приєднання України до ЄБП ініціювали голова міжфракційного депутатського об'єднання «Blockchain4Ukraine» Олексія Жмеренецького та голова громадської організації «Віртуальні активи України» Костянтин Ярмоленко. Вони попередньо направили Президентці Єврокомісії Урсулі фон дер Ляйєн листа щодо створення єдиної блокчейн-інфраструктури на основі EBP та отримали від неї відповідь з підтвердженням перспективи приєднання України до EBP у статусі спостерігача.

“Інтеграція України до Європейського Блокчейн Партнерства посилить спільну роботу над впровадженням технології блокчейн в державні реєстри та сервіси, а також сприятиме створенню високоефективного регуляторного середовища, зокрема для ринку віртуальних активів”, — наголосив заступник Міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков.

Голова міжфракційного депутатського об'єднання «Blockchain4Ukraine» Олексій Жмеренецький наголосив, що приєднання України до ЄБП стриятиме визнанню українських документів про вищу освіту та водійських прав для мільйонів українських біженців у Європі.

Україна стала 30-ю країною і другою країною поза Європейським Союзом після Норвегії, яка взяла участь у проєкті з використання технології блокчейн для надання транскордонних державних сервісів.

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт