Створюємо можливості для Дії за кордоном: працюємо над упровадженням Європейського цифрового гаманця разом з ЄС

  Перегляди 690

Україна взяла участь у дводенному семінарі виконавчого комітету консорціуму POTENTIAL в Амстердамі. Під час події представники 19 країн-членів Євросоюзу та України обговорили технічні аспекти впровадження Європейського цифрового гаманця. 

Це мобільний продукт, який дасть змогу людям в електронній формі зберігати свої ідентифікаційні дані (еID) і зручно користуватися та ділитися ними як у межах своєї країни, так і за кордоном для отримання різних видів послуг. Ідеться про можливість відкривати банківський рахунок онлайн зручно та безпечно, мати постійний доступ до водійських прав у телефоні, користуватися електронним підписом та отримувати електронні медичні рецепти. Після запровадження продукту українці зможуть використовувати Дію в ЄС, а європейці — свої цифрові гаманці в Україні. 

Під час робочих сесій представники України поділилися досвідом упровадження застосунку Дія. І разом з європейськими колегами працювали над технічними вимогами до Європейського цифрового гаманця, а також визначали бізнес-вимоги для 6 випадків його використання.

Нагадаємо, консорціум POTENTIAL (PilOTs for European Digital Identity Wallet) об’єднує 19 країн Європи та має на меті покращити доступ громадян до надійних і безпечних засобів електронної ідентифікації та послуг. Консорціум працює над розробкою Європейського цифрового гаманця. Україна — єдина країна в складі консорціуму, яка наразі не член ЄС, але вже активно бере участь у процесі формування майбутнього цифрової ідентифікації ЄС.

Участь Мінцифри в пілотному проєкті EU Digital Identity Wallet здійснюється за підтримки Європейського Союзу в межах проєкту EU4DigitalUA, що реалізується естонською Академією електронного управління (eGovernance Academy).

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт