SELFIE вперше в Україні: 60 шкіл і 30 закладів профосвіти в рамках пілоту пройдуть оцінку впровадження цифрових технологій

  Перегляди 14635

60 шкіл і 30 закладів професійної освіти оцінять ефективність використання інноваційних технологій та з’ясують, на якому етапі цифрового розвитку вони перебувають, що саме треба вдосконалити. Цей процес відбуватиметься з використанням онлайн-інструменту SELFIE, який вперше пілотується в Україні. 

SELFIE — це безкоштовний онлайн-інструмент, який допомагає проаналізувати стан цифровізації, ефективності використання цифрових технологій у закладі освіти. Інструмент був розроблений експертами Європейської Комісії і вже використовується у 74 країнах світу.

Підтримку у використанні інструмента SELFIE українськими закладами надали Міністерство цифрової трансформації, Міністерство освіти і науки та Європейський фонд освіти.

Про це розповіла заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан під час презентації пілотного проєкту SELFIE в Україні. 

«Зараз цим безкоштовним інструментом вже скористалися тисячі закладів освіти із 74 країн світу. Тож ми дуже чекаємо на результати українського пілоту, хочемо почути відгуки про використання SELFIE від наших освітян. Важливо, що у проєкті беруть участь заклади із різним технічним забезпеченням, наповненістю учнями та з різних населених пунктів — від маленьких сіл до міст обласних центрів. Тож ми побачимо чесний зріз їхньої цифрової підготовки і далі зможемо оцінити результати роботи над помилками», — пояснила заступник Міністра цифрової трансформації Валерія Іонан

У Запорізькій та Львівській областях інструмент пілотуватимуть як школи, так і заклади профосвіти. На Івано-Франківщині, Сумщині, Херсонщині, Рівненщині, Черкащині, Чернігівщині, Донеччині та у м. Києві у пілоті візьмуть участь по три заклади професійної освіти. Після використання SELFIE у 10 областях та аналізу результатів пілоту можливість пройти таке самооцінювання буде у всіх охочих закладів освіти.

«Через постійну роботу з учнями у дистанційній формі ставлення педагогів та директорів до цифрових технологій дуже змінилося. Тепер вони мають не просто швидко опанувати роботу з новими додатками чи сервісами, а й планувати роботу з ними у майбутньому. У цьому завданні не обійтися без якісного аналізу. Завдяки підтримці партнерів ми надаємо інструмент SELFIE, який допоможе закладам здійснити комплексний самоаналіз. Водночас разом з Мінцифрою готуємо запуск окремої версії цифрограму для вчителів, який допоможе педагогам об'єктивно оцінити свої цифрові навички і зрозуміти, що потрібно вдосконалювати», — зазначив заступник Міністра освіти і науки з питань цифровізації Артур Селецький.

Опитування є анонімним та добровільним. Для учнів воно триватиме не більше 20-30 хвилин, а для вчителів – не більше 40. Загалом на заповнення анкети надається 2 години. Пройти опитування учасники зможуть у будь-який зручний час, на різних цифрових пристроях, як-от на стаціонарних комп'ютерах, ноутбуках, смартфонах чи планшетах.

Після завершення опитування кожен заклад отримає доступ до інтерактивного звіту про результати опитування своїх респондентів, який допоможе проаналізувати поточний стан справ цифровізації та напрацювати стратегічний план дій для покращення цифрової трансформації в закладі. 

«Україна перебуває на переломному етапі цифрових трансформацій, поточний цифровий перехід — це можливість прискорити освітні реформи. Європейський фонд освіти, у партнерстві із Об’єднаним дослідницьким центром Європейської Комісії, у тісній співпраці з Міністерством освіти і науки та Міністерством цифрової трансформації запускає пілотний проект «SELFIE». SELFIE має на меті допомогти закладам освіти ефективно використовувати цифрові технології у викладанні та навчанні. SELFIE — це не про оцінювання та порівняння, це про розвиток і створення культури безперервного та сталого розвитку в закладі освіти. Наразі SELFIE має понад 1000000 користувачів із 74 країн, і це допомагає поєднати голос представників закладів освіти з національною політикою цифровізації освіти, а також з міжнародним освітнім співтовариством», — додав Алессандро Бролпіто, Європейський фонд освіти.

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт