Розвиток відкритих даних в регіонах

  Перегляди 3620

Ефективна система оприлюднення відкритих даних на регіональному та центральному  рівні – необхідна для успішної реалізації політики відкритих даних. 

Для систематизації роботи з розпорядниками на регіональному рівні та спрощення доступу громадян до відкритих даних Мінцифри, за підтримки ГО "Агенція журналістики даних" в рамках проекту USAID/UK aid та Фонду Євразія "Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах"(TAPAS) було розроблено "Типове рішення місцевого порталу відкритих даних".

Мінцифра безкоштовно ділиться порталом відкритих даних з містами, які бажають розвивати відкриті дані.

Переваги отримання містом порталу відкритих даних:
  • Можливість провести аудит власної публічної інформації; 
  • Створення/удосконалення внутрішньої “нормативки”;
  • Навчання відповідальних осіб роботі з відкритими даними;
  • Автоматичне завантаження “харвестинг” наборів даних на data.gov.ua. 

Першим містом, яке на безоплатній основі отримало невиключну ліцензію на використання програмного забезпечення для запуску власного порталу відкритих даних, стало місто Маріуполь, набори даних якого доступні на data.gov.ua.

Наразі більше десяти міст України розгорнули власні портали відкритих даних. Функціональні можливості більшості дозволяють здійснювати автоматичний харвестинг даних до data.gov.ua. Решта — проводяться роботи з технічного налагодження сумісності з Єдиним державним веб-порталом відкритих даних.

Якщо ви представник органів місцевого самоврядування і бажаєте долучитись до впровадження політики відкритих даних у вашому місті - звертайтесь за деталями: liubyva@thedigital.gov.ua  

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт