Реформа IT-освіти, боротьба з корупціонерами та довіра до онлайн-послуг: Михайло Федоров розповів про цифровізацію в Україні

  Перегляди 1158

Цифровізація допомагає боротися з корупцією. Чим більше послуг будуть перенесені в онлайн, тим прозорішою ставатиме система.

У майбутньому втілення усіх проєктів цифрової трансформації додасть 10-12% до ВВП країни. Про це розповів Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров в інтерв’ю Олесі Бацман.

Про режим “без паперів”

Із вересня 2021 року впроваджуємо режим “без паперів”, який стане фундаментом для розробки інструментів для обміну даними. Верховна Рада вже зареєструвала відповідний законопроєкт. Держоргани більше не зможуть вимагати паперові довідки та документи, якщо ця інформація вже є в реєстрах. 

На сьогодні всі реєстри вже є в електронному вигляді, але вони неякісні, інформація в них неповна, дублюється або взагалі відсутня. До кінця 2023 року плануємо наповнити їх інформацією.

“Ефективна країна не може розвиватися в кількох системах координат одночасно — паперовій і цифровій. При побудові цифрової держави необхідно, щоб електронний обмін даними став першочерговим”, — розповів Михайло Федоров. 

Про довіру українців до цифрової держави

Згідно з даними групи “Рейтинг”, програму Президента України “Держава у смартфоні”, яку впроваджує Мінцифра разом з іншими міністерствами та міжнародними організаціями, українці оцінили найвище — їй довіряють 64% опитуваних. Тому наш ключовий пріоритет на наступні роки — підвищення довіри до цифровізації.

“Для цього ми хочемо перевести всі 100% послуг онлайн, щоб люди ними користувалися й не запитували: “А це точно безпечно?”. Коли ви бачите в себе у смартфоні паспорт, права, податкову декларацію, то це відображення інформації в конкретному реєстрі. Мобільний застосунок Дія не зберігає персональні дані взагалі”, — зауважив Михайло Федоров.

Про реформу ІТ-освіти

За останній рік виріс попит на українських ІТ-спеціалістів. Тому Мінцифра спільно з МОН почала реформу освіти в ІТ. З вересня цього року планується запровадити в школах оновлений предмет “Інформатика”, а через рік його запустять для всіх класів та шкіл. 

“Дітям із 1 класу показуватимуть, як шукати та аналізувати інформацію за допомогою інтернету. Крім того, дітей навчатимуть програмування та основ цифрової грамотності за допомогою гейміфікації та різних ІТ-інструментів. А вчителі більше виконуватимуть роль тьюторів і допомагатимуть їм. Ми вже активно співпрацюємо із ІТ-компаніями та МОН, які допомагають нам це втілити”, — розповів Михайло Федоров. 

Крім того, Мінцифра працює над реформою вищої освіти. Планується скоротити отримання бакалавра до трьох років, дозволити студентам і навчатися, і працювати.

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства та Комітету цифрової трансформації

Міністерство та Комітет цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт