Підтримка бізнесу: у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт щодо захисту компаній від неправомірних дій силовиків

  Перегляди 565

У Парламенті зареєстрували законопроєкт №9211, який вносить зміни до Кримінального процесуального кодексу (КПК).  Його мета — захистити технологічний сектор від необґрунтованого втручання силовиків  з дотриманням балансу інтересів слідства. 

Ці зміни дозволять знизити тиск та надмірне втручання правоохоронних органів у діяльність українського бізнесу, а також стимулюватимуть розвиток цифрової економіки. 

«Необґрунтовані обшуки компаній в Україні повинні припинитися. Саме тому Мінцифра разом з народними депутатами ініціювала зміни в КПК, щоб  унеможливити неправомірне втручання силових структур у діяльність компаній. Це часто призводить до зупинки робочого процесу. Для нас важливо, щоб ІТ-індустрія стабільно працювала і тримала економічний фронт. Водночас будь-які зміни мають враховувати, що порушення можливі, і держава повинна мати важелі впливу на порушників. У цьому законопроєкті все це збалансовано», — вважає Олександр Борняков, заступник Міністра цифрової трансформації України.

Серед основних змін: 

  • заборона вилучення техніки без відповідної ухвали суду;

  • у разі вилучення техніки власнику надається право на копіювання інформації. Тобто в компанії залишається можливість працювати надалі на інших пристроях; 

  • адвокати і власники майна можуть знімати обшук на відео;

  • у суді слідчий повинен обґрунтувати, доказом якого злочину є техніка чи електронний пристрій;

  • через  60 діб з дня арешту майна третьої особи прокурор має довести необхідність його продовження;

  • прокурор повинен скасувати арешт майна одночасно з винесенням постанови слідчого про закриття кримінального провадження. Якщо цього не відбулося, то власник може подати скаргу на дії прокурора. 

«Кожен бізнес, що працює сьогодні, тримає економічний фронт, забезпечуючи українців робочими місцями. Тому війна не виправдання, а, навпаки, стимул для реформ. Держава має докласти зусиль, щоб права бізнесу не порушувались, а розслідування, якщо в них є потреба, проводились в цивілізованих межах. Час припинити маски-шоу, коли силовики вриваються на підприємство, конфісковують всю техніку і паралізують роботу підприємства. За роки роботи ми зібрали низку типових порушень прав приватного бізнесу і законопроєктом №9211 плануємо ці порушення прибрати», — підкреслила Галина Янченко, співавторка законопроєкту.

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт