Перші стартапи-переможці отримали гранти на розвиток бізнесу від держави

Прес-офіс
21 лютого 2020, 15:05
alt 1147

За участі Президента України Володимира Зеленського та Прем’єр-міністра Олексія Гончарука відбулося вручення сертифікатів переможцям грантів Українського фонду стартапів. Фонд обрав перших 8 переможців пітчинг-сесій, які отримують від держави 9 млн грн.

Міністерство цифрової трансформації прагне підтримати українських бізнесменів-початківців і тому долучилося до роботи Фонду українських стартапів. На думку Віцепрем’єр-міністра України — міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, грант від Українського фонду стартапів – своєчасна підтримка для українських стартапів: «Це можливість для молодих проєктів отримати фінансування на ранній стадії, коли вони найбільш вразливі».

До наглядової ради Фонду входить заступник мінстра цифрової трансформації Олександр Борняков, який вважає, що такі ініціативи – це можливість не тільки перетворити Україну на сучасну, інноваційну державу, а й створити всі умови для розвитку ІТ-бізнесу в Україні: «Багато українців ставали успішними в ІТ-галузі, але не тут, а закордоном. Яскравий приклад цього — засновник Whats app Ян Кум, який родом з Фастова. Всі роки наша держава не робила нічого, щоб такі люди залишилися тут. Ми хочемо це кардинально змінити і саме для цього однією із ціллю Мінцифри є 10% ІТ-галузі у ВВП України. Україна має стати країною високих технологій».

Переможці діляться на дві категорії. Seed-гранти надаються розробникам вже створених продуктів, які потребують розширення та підтримки в становлять 1 млн 250 тис. грн ($50.000). Інша категорія - pre-seed-гранти, які надаються розробникам ідей, які ще на стадії створення власного продукту. Вони отримають по 625 тис. грн ($25.000).

Відправ у Telegram

Відправити

Щотижня надсилаємо дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

Не ввели email

check
Перевірте пошту та підтвердьте свій email, щоб отримувати листи від Мінцифри
check
Дякуємо. Ви підписані на новини мінцифри.