Парламент оптимізує мережу та функціонування ЦНАП

Прес-офіс
13 травня 2020, 14:55
  Перегляди 3944

Відповідний законопроєкт, до розробки якого в тому числі було залучено Міністерство цифрової трансформації, підтримала Верховна Рада у першому читанні. Проєкт закону має на меті розв’язати на законодавчому рівні низку проблем, які наразі існують у сфері надання послуг.

Оптимізація мережі ЦНАП передбачає їх трансформацію, в рамках якої послуги надаватимуться лише у ЦНАП органів місцевого самоврядування. Це забезпечить наявність відповідального за розвиток сфери надання адмінпослуг на відповідній території. Надалі Мінцифра сприятиме виділенню додаткового фінансування на місця та забезпечить підтримку працівників ЦНАП.

Також буде запроваджено обов’язкове утворення ЦНАП органами місцевого самоврядування. Водночас ЦНАП надаватимуть усі послуги органів відповідної території, у тому числі послуги територіальних органів центральних органів виконавчої влади. У ЦНАП також надаватимуться інші публічні послуги. Це сприятиме розширенню доступу до послуг для громадян.

Окрім цього, послуги надаватимуться не через ЦНАП, а у ЦНАП шляхом розташування у центрах представників суб’єктів надання адмінпослуг та взаємодії з ними. Такий формат дозволить скоротити візити громадян до ЦНАП, оскільки зникає необхідність подавати та забирати документи при окремих візитах.

Згідно із законопроектом Мінцифра отримає повноваження встановлювати порядок та показники моніторингу якості надання адмінпослуг та порядок оприлюднення їх результатів, що допоможе ідентифікувати проблеми та вжити заходи з підвищення рівня якості надання адмінпослуг.

Звертатися до адміністративного суду щодо захисту прав осіб у сфері надання адмінпослуг зможуть обласні державні адміністрації та Мінцифра.

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства та Комітету цифрової трансформації

Міністерство та Комітет цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт