Онлайн-банкінг, Word та Excel: які цифрові навички необхідно покращити українцям

Прес-офіс Міністерства
23 березня 2021, 12:27
  Перегляди 2558

Мінцифра будує цифрову державу. І одна з наших основних цілей — залучення 6 млн українців до програми розвитку цифрових навичок до 2024 року. Адже для того, щоб люди могли користуватись державними послугами онлайн, потрібен не лише якісний доступ до інтернету, але й високий рівень цифрової грамотності населення.

Зі створенням Мінцифри цифрова грамотність громадян уперше офіційно стала пріоритетом держави. Про це заявила заступник Міністра цифрової трансформації Валерія Іонан в ефірі Громадського радіо.

“Цифрова грамотність так само важлива сьогодні, як вміння писати, читати і говорити. Від рівня цифрової грамотності залежить не лише комфорт проживання в країні, а й конкурентоспроможність кожного громадянина, уміння розрізняти дезінформацію та дбати про свої дані в онлайні. Сьогодні  кожен українець повинен отримувати державні послуги онлайн, якісно підвищувати рівень життя, впевнено користуватися соціальними мережами та інтернетом”.
Валерія Іонан

На сьогодні 53% українців не мають базового рівня цифрових навичок. А 15,1% з них віком 60-70 років не володіють ними взагалі. Це дані дослідження, яке у грудні 2019 року провела Мінцифра. 

Загалом, базові навички, які містить цифрова грамотність, це — пошук інформації, комунікація та колаборація, створення цифрового контенту, онлайн-безпека, а також вирішення технічних питань. 

Згідно з дослідженням Мінцифри: 

  • Лише 56% українців володіють навичками вирішення проблем вище базового рівня. Тут ми говоримо про використання інтернет-банкінгу, купівлі товарів через інтернет, проходження онлайн-курсів, перегляд відео тощо. 

  • 28% українців володіють навичками роботи з програмним забезпеченням вище базового рівня. Це навички користування програмами типу Word, Excel, створення презентацій, редагування фотографій. 

  • Більш розвинуті комунікаційні навички — 75% мають рівень вище базового. Це навички користуватися месенджерами, поштою, популярними соцмережами — вайбер, фейсбук, інстаграм, твіттер тощо. 

  • Інформативні навички — 74% українців мають рівень вище базового. Це вміння знаходити, аналізувати, впорядковувати інформацію. Наприклад, навички пошуку інформації по роботі, про товари та послуги, уміння читати сайти, новини або ж відправити своє резюме онлайн. 

Для того, щоб навчати українців цифрової грамотності, Мінцифра запустила національну онлайн-платформу Дія.Цифрова освіта. Тут кожен українець може безкоштовно навчатись у форматі освітніх серіалів. За рік вдалося створити без державного фінансування понад 50 освітніх серіалів. Платформу «Дія.Цифрова освіта» відвідали майже 2 млн українців, з них — майже 500 тисяч зареєструвались на навчання. За статистикою порталу, 70−80% користувачів дивляться всі серії освітніх серіалів, проходять фінальне тестування та отримують сертифікати.

Мінцифра цього року вперше долучилась до Європейського тижня цифрової грамотності. Це щорічна кампанія, яка проводиться з метою надихнути та навчити людей цифрових навичок. У 2021 році Європейський тиждень цифрової грамотності проходить 22-28 березня. У рамках All Digital Week проводимо комунікаційну та освітню кампанію з цифрової грамотності в рамках національного проєкту Дія.Цифрова освіта. Будуть вебінари, ефіри у Clubhouse, онлайн-івенти та конференції з експертами. Таку ініціативу вже підтримали близько 30 брендів. Кожен може долучитися до кампанії. Ви можете взяти участь у різний спосіб — як партнер, організатор власного заходу та як учасник.

 

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт