На порталі Дія.Цифрова освіта з’явилися три нові Рамки цифрових компетентностей: для підприємців, держслужбовців і освітян

  Перегляди 2588

Рамка цифрової компетентності — це інструмент, створений для того, щоб покращити рівень цифрових компетентностей українців, допомогти у створенні державної політики та плануванні освітніх ініціатив, спрямованих на підвищення рівня цифрової грамотності та практичного використання засобів і сервісів IT-технологій конкретними цільовими групами населення.

На порталі Дія.Цифрова освіта з’явилися три нові Рамки цифрових компетентностей:

1) Рамка цифрових компетентностей для підприємців.

2) Рамка цифрових компетентностей для держслужбовців. 

3) Рамка цифрової компетентності педагогічних і науково-педагогічних працівників.

Ознайомитися з Рамками цифрових компетентностей: https://osvita.diia.gov.ua/korysni-posylannya 

Рамка цифрових компетентностей для підприємців. Цифрова компетентність підприємця — це здатність реалізовувати бізнес-ідеї та вести підприємницьку діяльність із застосуванням цифрових засобів, ресурсів та через використання можливостей цифрового світу. Рамка допоможе підприємцям визначити рівень цифрової компетентності, вкаже на прогалини в знаннях, які треба вдосконалити, та надасть ідеї для цифрових трансформацій бізнесу. 

Рамка охоплює 4 сфери цифрових компетентностей, які містять 20 компетентностей і 3 рівні володіння. 

Рамка цифрових компетентностей для держслужбовців. Рамка призначена для всіх осіб, що працюють у державному управлінні, незалежно від категорії, освіти, віку, здібностей або набутих навичок. 

Рамка надає загальне уявлення щодо знань, навичок та компетентностей, пов'язаних із використанням цифрових технологій у процесі державного управління:

  • пошуку та роботи з інформацією, пов'язаною з виконанням професійних обов’язків;
  • безпечного використання електронних послуг в інтернеті;
  • правильне розуміння таких понять, як загальнодоступна інформація, принципи класифікації інформації за рівнем доступу, правила авторизації, зберігання та захисту особистих даних, електронний підпис, е-урядування, правила застосування е-послуг тощо.

Рамка охоплює 5 сфер цифрових компетентностей, які містять 20 компетентностей та 6 рівнів володіння. 

Рамка цифрової компетентності педагогічних і науково-педагогічних працівників. Це інструмент для створення освітніх стандартів, розробки освітніх програм провайдерами освітніх послуг, і тих, хто здійснює підготовку майбутніх вчителів, і тих, хто підвищує кваліфікацію вчителів, що працюють, а також для самоосвіти педагогічних і науково-педагогічних працівників. 

Рамка охоплює 5 сфер цифрових компетентностей, які містять 22 компетентності та 5 рівнів володіння. 

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт