МВС відкрив реєстри для інших органів влади: впроваджено вебсервіси «Трембіти»

Прес-офіс
04 грудня 2019, 16:32
alt 1451

Завдяки впровадженню вебсервісів і за допомогою системи обміну даними «Трембіта» отримувати інформацію з певних реєстрів міністерства зможуть інші органи влади – тоді, коли ті чи інші дані будуть їм потрібні для надання різних послуг громадянам.

Йдеться про такі вебсервіси Єдиної інформаційної системи МВС на основі технічних рішень системи «Трембіта»:

  1. перевірка паспортних документів серед дійсних
  2. перевірка паспортних документів серед втрачених, викрадених
  3. перевірка осіб у розшуку
  4. перевірка посвідчення водія
  5. перевірка достовірності довідки про несудимість

Вебсервіс – програмний додаток, що забезпечує взаємодію між кількома інформаційними системами через мережу. Тобто, вебсервіси МВС надають іншим органами влади та містам можливість інформаційної взаємодії з реєстрами Єдиної інформаційної системи МВС.

Проте для реалізації цієї можливості іншим органам потрібен ще й вебклієнт – теж програмний додаток, який забезпечує надсилання запитів до реєстрів та отримання відповідей від них.

Інструкція, як це зробити є на сайті https://trembita.gov.ua/ua

МВС наразі працює над створенням низки інших вебсервісів, які надаватимуть органам влади доступ до інформації щодо несудимості особи, до Єдиного державного реєстру транспортних засобів юридичних та фізичних осіб; надаватимуть змогу перевірки  УНЗР (Унікальний номер запису у реєстрі) та уможливлюватимуть роботу з довідниками Єдиної інформаційної системи МВС.

Впровадження веб-сервісів МВС відбувається за фінансової та технічної підтримки проєкту EGOV4Ukraine, що є частиною програми U-LEAD з Європою. Програма фінансується Євросюзом та низкою його держав-членів: Швецією, Німеччиною, Данією, Естонією та Польщею.

Відправ у Telegram

Відправити

Щотижня надсилаємо дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

Не ввели email

check
Перевірте пошту та підтвердьте свій email, щоб отримувати листи від Мінцифри
check
Дякуємо. Ви підписані на новини мінцифри.