Мінцифра запустила інструмент, що допоможе бізнесу дотримуватися законодавства про персональні дані

  Перегляди 1471

Міністерство цифрової трансформації спільно з Програмою розвитку ООН в Україні, Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини, ГО «Privacy HUB» та «Юридичні інновації» презентували інструмент (toolkit), який допоможе компаніям перевірити, чи дотримуються вони законодавства у сфері захисту персональних даних.

Сервіс розроблений у формі тесту, результати можна отримати анонімно. Інструмент орієнтований на малий та середній бізнес. Крім цього, він буде корисний фахівцям із правового консалтингу. 

Toolkit підкаже підприємцям, як покращити роботу у сфері захисту персональних даних у вашій організації, будувати міцні та довірливі взаємини з клієнтами, державою та бізнес-партнерами. 

Що для цього потрібно:

  1. зайти на портал Дія.Бізнес за посиланням https://cutt.ly/ZlhOKwk;

  2. обрати тест згідно з параметрами вашої організації; 

  3. відповісти на запитання стосовно захисту персональних даних; 

  4. на основі ваших відповідей тест сформує конкретний список рекомендацій, як покращити роботу вашого бізнесу у сфері персональних даних. 

«Понад 70% компаній одержали додатковий прибуток, кращу ефективність та інвестиційну привабливість від посилення захисту приватності. Тому подбати про приватність, а також гарантувати захист буде конкурентною перевагою. Це допоможе посилити довіру людей до бізнесу, який працює з персональним даними клієнтів», — зазначила заступниця Міністра цифрової трансформації Людмила Рабчинська.

«Захист персональних даних — важлива складова гарантування прав громадян у сучасній правовій державі. Створення дієвих інструментів для захисту даних у сфері бізнесу — ще один крок на шляху інтеграції України до Європейського союзу», — підкреслив керівник порталу Дія.Бізнес Андрій Ремізов.

Під час презентації інструменту для бізнесу заступниця Постійної представниці ПРООН в Україні Манал Фоуані наголосила: «Для України, яка наразі запроваджує комплексну діджиталізацію у сфері послуг для громадян та бізнесу, вкрай важливо, щоб зобов’язання у сфері прав людини залишалися в центрі плану розвитку України, зокрема у сфері розвитку цифрових технологій. Цей новий інструмент допоможе Україні дотримуватися зобов’язань перед громадянами та бізнесом. У ПРООН ми раді співпрацювати з Міністерством цифрової трансформації для реалізації цієї ініціативи, яка демонструє, як Україна на своєму шляху до досягнення Цілей сталого розвитку та впровадження Порядку денного до 2030 року в центрі уваги ставить права людини». 

Співзасновник Privacy Hub, юрист з питань захисту приватності Legal Nodes Влад Некрутенко розповів: «Найголовніше — пояснити власникам компаній основні принципи та правила захисту даних простою мовою, щоб кожен міг зрозуміти, як це зіставляється з особливостями бізнесу, який він веде. Насамперед інструмент розрахований на те, щоб ним користувалися представники бізнесу, а не юристи. Кожен охочий може витратити 5-10 хвилин і отримати персоналізований перелік рекомендацій щодо того, як подбати про захист персональних даних у компанії».

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства та Комітету цифрової трансформації

Міністерство та Комітет цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт