Мінцифра з партнерами комп’ютеризувала бібліотеки Львівщини

19 листопада 2020, 10:48
alt 372
alt 372

Міністерство цифрової трансформації завдяки проєкту Дія.Цифрова освіта отримало можливість комп’ютеризувати міста та села і передати за сприяння Української бібліотечної асоціації комп‘ютерну техніку сільським бібліотекам Львівщини.

Чому це важливо?

Заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан підкреслила, що у невеликих містах і селах бібліотеки є особливо важливими локаціями для місцевих мешканців.

«Наша задача — за допомогою комп’ютеризації перетворити бібліотеки на сучасні багатофункціональні простори, як у розвинутих країнах. Забезпечення технікою і доступ до Інтернету — це базові речі для бібліотек у XXI столітті, які дозволяють їм перетворитися на хаби цифрової освіти. Наша масштабна ініціатива допоможе сільським бібліотекам стати ще більш привабливими і корисними для жителів», — заявила Валерія Іонан.        

Генеральний директор директорату внутрішньої та гуманітарної політики Офісу Президента Вероніка Селега наголосила на необхідності об’єднання зусиль приватного сектору, органів державної влади та місцевої влади для комп’ютеризації міст і сіл України.

Заступник голови Львівської ОДА Іван Собко:

«Ми вже давно перестали асоціювати міські бібліотеки лише з книгозбірнями. Адже це осередки інтелектуального та культурного життя, дозвілля й розвитку наших дітей. І дуже тішить,що сьогодні, завдяки проєкту «Дія.Цифрова освіта» і сільські бібліотеки мають можливість стати платформою для якісної цифрової освіти». 

На реалізацію проєкту не витрачені кошти державного бюджету. Це стало можливим завдяки передачі техніки партнерами — Favorit Foundation. 

Маріанна Ковеня, куратор проєктів БФ Favorit Foundation запевнила, що фонд і надалі підтримуватиме національні проекти з цифрової освіти. Розвиток інноваційної інфраструктури для освіти та культури пріоритетний напрямок для фонду. 

Голова правління Асоціації розвитку туризму Фазиль Аскеров заявив, що передача комп'ютерів до сільських бібліотек матиме позитивні соціально-економічний і культурний ефекти. 

Президент ГО «ВГО Українська бібліотечна асоціація» Оксана Бруй:

«Я переконана, що саме бібліотеки можуть стати тим драйвером, який змінить ситуацію із цифровою грамотністю в України із мінуса в плюс. А наявність комп'ютерів та доступу до інтернет у бібліотеках змінить самі бібліотеки та дасть їм відповідні спроможності».

Нагадаємо, завдяки проєкту Дія.Цифрова освіта 5000 комп’ютерів передадуть бібліотекам.

Відправ у Telegram

Відправити

Щотижня надсилаємо дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

Не ввели email

check
Перевірте пошту та підтвердьте свій email, щоб отримувати листи від Мінцифри
check
Дякуємо. Ви підписані на новини мінцифри.