Мінцифра та МОН запускають електронну систему для вступу іноземних студентів до українських університетів

  Перегляди 1723

В Україні навчаються понад 76 тисяч іноземних студентів зі 155 країн світу. Однак система вступу для них занадто складна. Тому Мінцифра спільно з МОН запускають єдину міжвідомчу платформу та е-кабінет для абітурієнтів для вступу іноземних студентів до українських університетів. Сьогодні Кабмін ухвалив відповідну постанову.

Наразі у процесі вступу для потенційних іноземних студентів існує багато перепон. Сьогодні система в Україні настільки складна, що іноземному абітурієнту легше або знайти посередника для подання документів, або обрати іншу країну для навчання. Самому це зробити майже нереально. 

Відтепер іноземні абітурієнти зможуть подавати необхідну інформацію для вступу онлайн. Після цього за результатами розгляду поданих заяв іноземці можуть отримати опис освітньої пропозиції — офер на навчання. А в разі його підтвердження — електронне запрошення на навчання чи стажування в Україні. 

Видача запрошення може потребувати погодження компетентних органів, це також відбувається в електронній системі. Після цього абітурієнт може подати документи  на оформлення візи. Іноземець бачить весь процес опрацювання його документів на платформі та прийняте рішення про видачу візи. 

Державна прикордонна служба бачить у своїй системі і перевіряє дійсність е-запрошення іноземця. Тому прикордоннику не потрібно перевіряти достовірність паперових листів від закладів, а студенту —  надавати додаткові відомості. 

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства та Комітету цифрової трансформації

Міністерство та Комітет цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт