Створили каталог українських освітніх програм в сфері штучного інтелекту

Прес-офіс
02 червня 2020, 18:15
alt 2557

Ми розробили каталог освітніх програм для вступників університетів з інформацією про підготовку фахівців у галузі штучного інтелекту. В каталозі — аналіз даних, машинне навчання, комп'ютерний зір, розпізнавання образів, обробка природної мови. Заклади освіти можуть знайти аналогічні програми, партнерів-роботодавців, меценатів та студентів.

Каталог доступний за посиланням: https://thedigital.gov.ua/lms_ai

Програми сформовані за критеріями:

  • мінімальна кількість кредитів ECTS за спеціалізованими курсами: 40 для бакалаврату і 2-річної магістратури або 30 кредитів для 1.5-річних магістерських програм
  • проходження перевірки експертами комітету з питань розвитку сфери штучного інтелекту на предмет відповідності критеріям, наявності необхідної інформації та відповідності спеціалізованих курсів тематиці штучного інтелекту

Далі ми плануємо більше деталізувати критерії внесення додаткових освітніх програм і можливість сортування освітніх програм. 

Заступник міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан підкреслила, що нові цифрові професії — один із пріоритетів Мінцифри.

«Створенням сайту з освітніми програмами в сфері штучного інтелекту ми робимо внесок у розвиток нових цифрових професій. Ми хочемо привернути увагу абітурієнтів до цього перспективного та цікавого напрямку. Ми також хочемо привернути увагу освітніх установ, щоб вони утворили певне ком’юніті в сфері штучного інтелекту та стимулювали один одного розвивати власні освітні програми. Мінцифра готова виступати майданчиком та інтегратором для всіх, хто навчає новим цифровим професіям», — заявила Валерія Іонан.    

Заступник міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков переконаний: «Світ настільки динамічно змінюється, що вже очевидно — величезна кількість професій може зникнути вже в найближчому майбутньому. Отже є сенс здобувати нові професії, що пов’язані з новітніми технологіями. Саме такою сферою є штучний інтелект. Ринок розробки продуктів на основі штучного інтелекту стрімко розвивається в Україні. Наразі все більше постачальників пропонують різні рішення AI для бізнесу. З кожним роком в Україні зростає і спільнота інженерів штучного інтелекту. Тому ми в Мінцифрі прагнемо створити умови для якісного освітнього процесу в сфері штучного інтелекту та інших цифрових професіях».

Маєте зауваження та пропозиції, просимо надсилати їх на електронну пошту kompaniets@thedigital.gov.ua, Олександр Компанієць.

Якщо хочете надати освітні програми або уточнити критерії  — напишіть на електронну пошту viktor.fti@gmail.com, Віктор Сдобніков.

Нагадаємо, у січні 2020 року Міністерство цифрової трансформації сформувало експертний комітет з питань розвитку в Україні сфери штучного інтелекту. До комітету входять представники бізнесу, українських та іноземних IT-компаній, сфери охорони здоров'я та медицини.

Відправ у Telegram

Відправити

Щотижня надсилаємо дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

Не ввели email

check
Перевірте пошту та підтвердьте свій email, щоб отримувати листи від Мінцифри
check
Дякуємо. Ви підписані на новини мінцифри.