Мінцифра презентувала освітній серіал про роботу дільничних виборчих комісій

Прес-офіс
13 жовтня 2020, 15:38
alt 580

13 жовтня 2020 року Міністерство цифрової трансформації спільно з ОПОРОЮ презентували новий освітній серіал «ДВК. Про роботу дільничних виборчих комісій».

З відео можна дізнатись про повноваження членів дільничних виборчих комісій, організацію їх роботи з підготовки і в день голосування.

Освітній серіал вже з’явився у безкоштовному доступі на платформі Дія.Цифрова освіта. Це 10 серій тривалістю 5-6 хвилин. 

Переглянувши всі серії освітнього серіалу, ви отримаєте відповіді на наступні питання:

  • хто такі члени ДВК і які вони мають повноваження;

  • які форми роботи ДВК та порядок документування;

  • коли і як ДВК отримує виборчі бюлетені;

  • як працювати зі списком виборців;

  • як відбувається підготовче засідання перед голосуванням;

  • як провести підрахунок голосів, бюлетенів і контрольних талонів;

  • як оформлювати та куди вести виборчу документацію після підрахунку.

Заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан наголосила, що дільнична виборча комісія — це остання і найближча до виборців ланка, відповідальна за організацію, підготовку та проведення виборів.

«Цього року на команду ДВК покладено додаткову відповідальність — забезпечити волевиявлення громадян в умовах коронавірусу. Здоров’я та безпека українців відтепер на першому місці. Дотримання цієї надважливої місії лягло в основу нового освітнього серіалу про ДВК, який ми раді презентувати сьогодні, напередодні виборів, що відбудуться вже 25 жовтня», — заявила Валерія Іонан. 

Виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження» Олександр Сушко підкреслив, що цього року вибори екстраординарні.

«Дуже багато складнощів, які повязані з тим, що безпрецедентно широкі повноваження місцевої влади, новий адміністративно-територіальний устрій, нова система виборів і коронавірус. Набір викликів є колосальним. Ця ініціатива є однієї з тих багатьох, які покликані допомогти громадянам зробити свій свідомий, прозорий і безпечний вибір», — сказав Олександр Сушко. 

Регіональний координатор Громадянської мережі ОПОРА Андрій Токарський заявив, що дільничні виборчі комісії є однію з форм участі виборців у виборчому процесі.

«Саме ДВК організовують процедуру голосування, забезпечують можливість виборцям здійснити свідоме волевиявлення, щоб виборець міг прийти та проголосувати. Також важливими є безпекові питання, зокрема, щодо карантинних моментів. ДВК є на переводій в процесі волевиявлення — від моменту, коли виборець приходить, і до моменту, коли підраховані всі голоси», — сказав Андрій Токарський.

Освітній серіал «ДВК. Про роботу дільничних виборчих комісій» — це курс Міністерства цифрової трансформації України та Громадянської мережі ОПОРА підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Матеріал відображає позицію авторів і не обов'язково збігається із позицією Міжнародного фонду «Відродження».

Мінцифри дає вільний доступ кожному громадянину до навчання цифрової грамотності завдяки порталу Дія.Цифрова освіта.

Відправ у Telegram

Відправити

Щотижня надсилаємо дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

Не ввели email

check
Перевірте пошту та підтвердьте свій email, щоб отримувати листи від Мінцифри
check
Дякуємо. Ви підписані на новини мінцифри.