Мінцифра прагне зробити Україну центром інтернет-трафіку між Європою та Азією

Прес-офіс Міністерства
21 вересня 2022, 11:07
  Перегляди 1171

Україна розташована між Європою та Азією, що робить нашу країну зручним центром інтернет-трафіку. На сьогодні з'єднання з Азією та Близьким Сходом — один із пріоритетів для техкомпаній. Адже там зосереджена половина інтернет-користувачів світу. Саме тому Мінцифра працює над тим, щоб Україна стала важливою частиною інтерконтинентального обміну інтернет-трафіком. 

Один з наших пріоритетів — щоб топтехгіганти, як Amazon та Meta, відкривали офіси в Україні. Для цього ми вже понад три роки створюємо всі умови для їхнього розвитку. 

Можливість користуватися захищеною інтернет-мережею для зв'язку між офісами компаній у різних країнах — одна з важливих умов, що впливає на рішення про відкриття. Адже дозволяє безпечно й швидко обмінюватися великою кількістю даних.

Щоб зробити українську інтернет-інфраструктуру привабливою для техгігантів, Мінцифра створює умови для відкриття глобальних датацентрів. А також залучає європейські проєкти до підтримки наших телеком-компаній. Зокрема, міжнародна організація CEF вже проводить навчання для українських операторів.

Крім цього, у планах — будівництво підводного кабелю через Чорне море, відкриття нових датацентрів та підсилення наявної мережі у співпраці з Vodafone Group.  

При цьому ми стежимо за світовими інтернет-тенденціями, щоб реагувати на них і адаптувати під наш ринок. 

Які останні світові інтернет-тенденції:

  • З'єднання з Азією та Близьким Сходом — найпривабливіші для технологічних компаній. Там зосереджені понад 2,5 млрд інтернет-користувачів — це половина з усього світу. За останні 3 роки між цими регіонами та Європою найдинамічніше зростає обсяг споживання трафіку: 33 Тбіт/с з Азією, 48 Тбіт/с — з Близьким Сходом. Це значить, що там активно користуються інтернетом.
  • Люди вдвічі більше часу проводять в інтернеті. За останні 2 роки споживання інтернет-трафіку виросло з 150 до 350 Тбіт/с. Через пандемію звички та поведінка користувачів змінилися, а бізнес, що працював лише офлайн, зміг адаптуватися до онлайн-формату. Тому навіть нетехнологічні компанії потребують якісного й швидкого інтернету. Цьому сприяє стрімкий розвиток технологій у телеком-сфері. 
  • Хмарні послуги стають дедалі потрібнішими. З 2013 року щорічно будується 15 глобальних датацентрів. Вони потрібні, щоб задовольняти потреби міжнародних IT-компаній в хмарних послугах. Малі та середні компанії також вибирають хмари у поєднанні з традиційними серверами.
  • Вимоги до швидкості обміну даними ростуть. Щоб файли зберігалися та передавалися за мікросекунди, потрібно збільшувати ємність каналів інтернет-трафіку. Зокрема, за останні 3 роки ємність міжнародного інтернет-трафіку зросла більш, ніж удвічі — до 800 Тбіт/с. 
  • Збільшується ємність точок обміну глобальним інтернет-трафіком. Така інфраструктура дозволяє оперативно обмінюватися даними між незалежними мережами інтернет. У середньому 20 нових точок будують щороку. За кількістю лідирують Америка, Центральна Європа, Близький Схід, Азія та Африка.

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт