Мінцифра побудує екосистему Digital Economy and Society Index в Україні
DESI (Digital Economy and Society Index) — це зведений індекс, що публікується Європейською Комісією з 2014 року та вимірює прогрес країн ЄС в галузі цифрової економіки та суспільства.
Міністерство цифрової трансформації провело робочу зустріч за підтримки проєкту EU4DigitalUA (FIIAPP) «Підтримка ЄС для електронного урядування та цифрової економіки в Україні» з представниками Держстату, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, та Мінекономіки.
Експерти проєкту презентували:
- досвід впровадження політики цифровізації в державах-членах ЄС;
- множинність індикаторів вимірювання рівня цифрового розвитку та відповідну методологію;
- сучасний стан та тенденції розвитку застосування індикаторів DESI третіми країнами;
- вимоги для включення України до європейського Індексу DESI.
Під час зустрічі:
- обрано представників державних органів для ефективної комунікації з експертами ЄС у цьому напрямку;
- сформовано очікування та завдання проєкту, окреслено зміст завдань робочої групи з питань DESI;
- визначено наступні кроки для досягнення поставленої мети — включення України до Індексу DESI.
Керівник експертної групи з питань євроінтеграції та євроатлантичної інтеграції Юлія Гаряча відзначила, що Мінцифри працює не тільки над включенням до Індексу DESI, але й над побудовою цілої екосистеми DESI в Україні.
На думку Мінцифри, важливим є:
- нормативно врегулювати інституційну рамку для побудови екосистеми DESI в Україні;
- визначити на нормативному рівні відповідальні державні органи за збір даних у розрізі кожного індикатора DESI;
- встановити національний координаційний механізм у розрізі залучення всіх заінтересованих органів та збору даних за усіма показниками Індексу DESI, подальшої їх обробки та передачі Європейській Комісії;
- провести аналіз та виявити прогалини, які нам не дозволяють бути включеними в DESI внаслідок нестачі даних, які збираються за відповідними показниками DESI і завдяки яким проводиться оцінка ефективності формування та реалізації відповідних державних політик.
Встановлення екосистеми DESI (Digital Economy and Society Index) в Україні дасть змогу Україні визначити динаміку та прогрес цифрового розвитку, порівнюючи з цифровими економіками ЄС, і таким чином сприятиме інтеграції до Єдиного цифрового ринку ЄС як рівноправного партнера.
Проєкт EU4DigitalUA (FIIAPP) фінансується Євросоюзом та реалізується Академією електронного врядування (eGA, Естонія) і Міжнародним та іберо-американським фондом державного управління та політики (FIIAPP F.S.P., Іспанія) в тісній співпраці з Міністерством цифрової трансформації України. EU4DigitalUA є частиною підтримки України Європейським Союзом та складається з таких компонентів:
- Інтероперабельність та інфраструктура цифрового уряду.
- Інституційне зміцнення та розвиток потенціалу.
- Комунікація та обізнаність громадськості.
- Розвиток електронних послуг.
- Кібербезпека та захист даних.
Відправ у Telegram