Міністерство цифрової трансформації домовилося про співпрацю з білоруською криптобіржею Currency.com

Прес-служба
03 грудня 2019, 16:25
alt 570

Мінцифра підписала меморандум про співпрацю з питань розвитку українського законодавства стосовно IT та криптовалют з білоруською компанією Currency.com першою в СНГ регульованою біржею криптовалют і токенізованих активів.

Робоча група при Міністерстві цифрової трансформації за участі експертів з Currency.com займатиметься розробкою законопроєктів, використовуючи білоруський досвід успішного створення з нуля законодавчих актів для регулювання галузі IT.

«У сфері розвитку внутрішнього IT-ринку Республіка Білорусь демонструє великі успіхи, – зазначив Олександр Борняков, заступник міністра цифрової трансформації України. –  Чим більше ми вивчаємо досвід цієї країни, тим глибше розуміємо, який великий об’єм роботи виконаний, і які це принесло результати. Ми раді працювати з командою Currency.com задля розвитку українського законодавства».

Великого успіху в Білорусі здобула модель Парку високих технологій. Це спеціальна податково-правова екосистема, створена з метою формування сприятливих умов для розробки у Білорусі програмного забезпечення, інформаційно-комунікаційних технологій, що сприятимуть підвищенню конкурентоспроможності національної економіки. На думку консультанта наглядової ради ПВТ Миколи Марковника така модель може бути корисною для України у процесі стимулювання національного IT сектору.

 «Цього року від Парку очікується $2 млрд виручки – протягом двох років цифра зросла в 2,5 рази. Податковий ефект для держбюджету – приблизно $350 млн. В Україні ці цифри можуть бути в декілька разів вищими, – вважає Микола Марковник. Ми раді допомогти українським колегам у розвитку IT законодавства та віримо, що розвиток нових технологій та економіки знань є сильним фундаментом для поглиблення відносин між країнами нашого регіону та суттєвий внесок в їх незалежність».

Відправ у Telegram

Відправити

Щотижня надсилаємо дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

Не ввели email

check
Перевірте пошту та підтвердьте свій email, щоб отримувати листи від Мінцифри
check
Дякуємо. Ви підписані на новини мінцифри.