Михайло Федоров зустрівся з послом США в Україні Бріджит Брінк

  Перегляди 503

США — надійний партнер Мінцифри як з боку уряду, так і в контексті підтримки корпоративних санкцій найбільшими технологічними компаніями. Усі досягнення цієї двосторонньої співпраці стали фундаментом цифрового протистояння України в умовах повномасштабної війни. Про це повідомив Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров під час зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом США в Україні Бріджит Брінк у кіберцентрі UA30. 

Під час екскурсії кіберцентром розповіли, чим займається Мінцифра, Держспецзв’язок, як працює урядова команда CERT-UA, що реагує на надзвичайні комп’ютерні події, та презентували екосистему Дія.

«США були важливим партнером для нас із початку заснування міністерства. Завдяки нашим донорам USAID ми реалізували багато проєктів для цифровізації країни до повномасштабної війни та продовжуємо працювати зараз. Усі послуги, які ми запустили разом із проєктом TAPAS, мають великий антикорупційний ефект. А проєкт за підтримки USAID "Кібербезпека критичної інфраструктури" допоміг посилити нашу сферу кіберзахисту, щоб під час повномасштабної війни ми могли тільки захищатися, але й запускати нові послуги кожного тижня», — зазначив Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Також USAID допомагає Мінцифрі та Держспецзв’язку й під час повномасштабної війни. За сприяння USAID Україна отримала 5 тисяч станцій Starlink. 

Бріджит Брінк своєю чергою зазначила, що США продовжуватимуть підтримку України та розвиток цифровізації та кіберзахисту. 

«Оскільки Міністерство цифрової трансформації прискорює рух України в майбутнє та захищає країну від наполегливих російських кібератак, Сполучені Штати за допомогою механізмів USAID продовжуватимуть підтримувати міністра Федорова та його команду у важливій роботі із захисту України, її народу та їхнього демократичного майбутнього», — заявила Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Бріджит Брінк.

«Україна та США — у топі країн, проти яких здійснюють кібератаки. Ми маємо спільних ворогів у кіберпросторі, і це об’єднує нас. Наші країни підтримують глибоку і плідну співпрацю у сфері кіберзахисту як на міждержавному, так і на корпоративному рівні», — зазначив голова Держспецзв'язку Юрій Щиголь.

Він підкреслив, що США були серед перших країн, що запропонувала й надала нам допомогу під час атаки 14 січня, яку ми вважаємо початком активної фази війни росії проти України в кіберпросторі. Зараз нашій державі в протистоянні агресору допомагають провідні американські ІТ-компанії.

 

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства та Комітету цифрової трансформації

Міністерство та Комітет цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт