Михайло Федоров координуватиме захист дітей від сексуальної експлуатації та насильства в інтернеті

Прес-офіс
01 червня 2020, 14:29
alt 369

Уряд у Міжнародний день захисту дітей призначив Віцепрем’єр-міністра – міністра цифрової трансформації Михайла Федорова координатором діяльності, пов’язаної з припиненням сексуальної експлуатації та насильства щодо дітей у мережі Інтернет в Україні.

Щодня у світі з’являється 1 млн нових користувачів Інтернету. Третина з усіх користувачів мережі зараз – це діти. До прикладу, в Україні 92% дітей віком до 12 років вже щодня по кілька годин проводять у мережі Інтернет.

«Нам важливо захистити наших дітей не лише від фізичних ризиків, а також від онлайн. Із розвитком технологій зловмисники можуть заволодіти довірою дітей. Цьому потрібно протидіяти, і ми вже розроблюємо відповідні алгоритми», – розповів Михайло Федоров.

Сьогодні насилля над дитиною  може здійснюватися у віртуальних інтернет-чатах, соціальних мережах, сервісах повідомлень або на ігрових сайтах. Як і в реальному житті, в Інтернеті на дітей чатують небезпеки та виклики. Осінню минулого року в Україні офісом Уповноваженого Президента України з прав дитини в співпраці з Міжнародною спілкою електрозв’язку проводилося онлайн дослідження. Участь у якому взяли 12 тис. дітей та батьків. Результати дослідження приголомшливі, –  виявляється кожна третя дитина в Україні готова зустрітися із онлайн другом у реальному житті. І лише 15% українських батьків знають що робити, якщо стикнулися із проблемою в Інтернеті. То ж ми повинні зробити висновки і приділити достатню увагу підвищенню знань дітей як уберегти себе від можливих ризиків у світовій павутині. А також, як діяти у разі небезпеки. 

  • Окрім цього, Мінцифри в цьому напрямку:
  • Запустило освітній серіал «Безпека дітей в інтернеті»
  • Розробляє стратегію захисту дітей у цифровому середовищі.
  • Планує запуск Школи волонтерів, що навчатимуть дітей безпечної поведінки в Інтернеті
  • Створило чатбот-інструкцію для дітей щодо онлайн-шантажу та вимагання інтимних фото/відео
  • Організувало у ВРУ виставку реальних скрінів з листування дорослих з дітьми-жертвами сексуального насильства в інтернеті.
  • Створило методичні матеріали для вчителів
  • Запустило освітній портал для дітей, батьків та освітян stop-sexting.in.ua та інформаційну кампанію #не_ведись

Відправ у Telegram

Відправити

Щотижня надсилаємо дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

Не ввели email

check
Перевірте пошту та підтвердьте свій email, щоб отримувати листи від Мінцифри
check
Дякуємо. Ви підписані на новини мінцифри.