Михайло Федоров: Дія City запрацює в першій половині 2021 року

Прес-офіс
17 листопада 2020, 10:02
alt 342

Проєкт сприятиме розвитку ІТ-індустрії та продуктових компаній в Україні. Зокрема, за 5 років Дія City дозволить збільшити об'єм IT-ринку вдвічі — до $11,8 млрд, а кількість робочих місць до 450 тисяч. 

“Мінцифра формує спеціальний економічний і правовий режим в Україні. Дія Сity — це одні з найкращих умов для ведення IT-бізнесу у світі. Парламент вже зареєстрував необхідні для запуску Дія City законопроєкти. Вони містять зміни до 26 законів, Кодексу про працю та Кримінально-процесуального кодексу. Плануємо, щоб у першому кварталі наступного року Дія City вже запрацювала”, —  про це заявив Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров в ефірі програми “Ранок на 24”. 

Дія City — це одні з найкращих умов для ведення IT-бізнесу та креативної індустрії у світі. Проєкт лібералізує трудові відносини та впроваджує вигідні умови оподаткування. Також структура компаній та система сплати податків дозволить залучати більше інвестицій та виходити на міжнародні ринки. 

Дія City пропонує IT-галузі найбільш сучасний та дієвий механізм працевлаштування — GIG. Це звична для індустрії модель фрілансу, поєднана з соціальними гарантіями працівника. Податкове навантаження на GIG-працівників залишиться таким самим, як на ФОПів, що буде відображено у проєкті змін до Податкового кодексу.

Для вступу до Дія Сity компанії мають відповідати декільком критеріям:

  • Вести свою діяльності відповідно до напрямів діяльності Дія Сity та IT КВЕДам.
  • У компанії має працювати мінімум 9 співробітників.
  • Середня заробітна плата повинна бути еквівалентна 1400 доларів.
  • Дохід компанії від профільної діяльності в IT становить не менше 90%.

Для стартапів застосовуватиметься інший підхід — рішення про можливість долучення прийматиме окрема комісія, до складу якої входитимуть фахівці цього напрямку.

 

Відправ у Telegram

Відправити

Щотижня надсилаємо дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

Не ввели email

check
Перевірте пошту та підтвердьте свій email, щоб отримувати листи від Мінцифри
check
Дякуємо. Ви підписані на новини мінцифри.