Легалізація ринку віртуальних активів — необхідна складова інтеграції України в міжнародний фінансовий простір

  Перегляди 1828

Міністерство цифрової трансформації долучилось до спільної зустрічі розробників тренінгу «Ризик-орієнтований підхід до операцій з віртуальними активами та діяльності провайдерів послуг з віртуальними активами», яка відбулась 9 липня в Регіональному офісі UNODC.

Глобальна Програма ООН з протидії відмиванню коштів (UNODC) проводить в усіх країнах світу освітні заходи оцінки і управління ризиками використання віртуальних активів в легалізаційних операціях. Такий освітній захід заплановано провести в Україні як для приватного сектору, так і для державних регуляторів з метою набуття практичних знань та навичок побудови і впровадження ризик-орієнтованого підходу до операцій з віртуальними активами.

Рішення UNODC щодо проведення тренінгу зумовлено підтримкою України в її прагненні щодо врегулювання сфери віртуальних активів з метою подальшої інтеграції до міжнародного фінансового простору.

«Інтеграція України в європейський фінансовий простір – це багаторівневий, динамічний і тривалий процес. Зокрема, цьому процесу сприятиме й створення правового поля для роботи з віртуальними активами всередині нашої країни відповідно до глобальних тенденцій регулювання ринку віртуальних активів», — наголосила заступниця директора-начальника відділу розвитку та фінансового моніторингу ринку віртуальних активів Департаменту цифрової економіки Юлія Пархоменко.

Учасникам навчального тренінгу буде надано основи ризик-орієнтованого підходу щодо протидії відмивання коштів, отриманих злочинним шляхом та фінансуванню тероризму на ринку віртуальних активів, оновлені міжнародні стандарти міжнародної групи з протидії відмиванню грошей (FATF), принципи оподаткування операцій з криптоактивами, які застосовуються в різних країнах світу, насамперед у розвинутих економіках. 

Зустріч відбулася за участю представників Національного банку України, Міністерства фінансів України, Державної служби фінансового моніторингу України, Асоціації українських банків, та ДННУ «Академія фінансового управління».

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт