Електронна торгівля: Мінцифра почала координувати пілотний проєкт eDelivery між Україною та Вірменією

  Перегляди 1559

Міністерство цифрової трансформації України розпочало координувати пілотний проєкт щодо використання електронних інвойсів за допомогою рішення eDelivery між компаніями з України та Вірменії. 

Пілот реалізується в рамках проєкту EU4Digital за підтримки Мінцифри та «Агентства з впровадження інфраструктури електронного урядування» («EKENG») Республіки Вірменія.

Навіщо це?

На сьогодні обмін паперовими рахунками-фактурами з транскордонними партнерами може зайняти до 10 робочих днів, в той час як з eDelivery це займає секунди. 

«Успіх пілотного проєкту eDelivery між Україною та Польщею створює передумови для реалізації проєкту з іншими країнами, зокрема Вірменією. Це крок до безпечного, надійного, доступного та ефективного обміну даними транскордонних рахунків-фактур між східними країнами-партнерами та ЄС»

Михайло Латинський,
проєктний менеджер пілоту eDelivery від Мінцифри

Які компанії беруть участь у пілотному проєкті України з Вірменією? 
  • Vedi-Alco — один з провідних виробників алкогольних напоїв у Вірменії, що експортує свій товар до Європи, Росії, США та багатьох інших країн, включаючи Україну.

  • Alkoline — це компанія, що швидко зростає та входить до п’ятірки провідних виробників і дистриб’юторів натуральних алкогольних напоїв в Україні та за її межами. Одним з її ділових партнерів є Вірменія.

Державне підприємство «Дія» бере участь у пілотному проєкті з Вірменією, додатково вдосконалюючи технічні можливості для обміну стандартизованими даними рахунків-фактур за допомогою eDelivery.

Що відбудеться після закінчення пілотного проєкту? 

Програма EU4Digital підготує рекомендації щодо необхідних правових, організаційних та технічних коригувань для повномасштабного впровадження рішень, а також масштабування eDelivery у східних країнах-партнерах, зокрема в Україні. 

Більше інформації про eDelivery. 

У грудні 2020 року Мінцифра спільно з EU4Digital провели просвітницький вебінар, в якому безпосередні учасники пілотного проєкту eDelivery України з Польщею презентували результати та поділилися власними оцінками. Вебінар можна переглянути за посиланням.

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт