Е-суд: Верховна Рада схвалила законопроєкт щодо електронного суду

  Перегляди 1793

Верховна рада схвалила законопроєкт щодо Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС). Це один з основних кроків до впровадження електронного судочинства в Україні.

Він передбачає, що усі суди України будуть зобов’язані приймати процесуальні документи від громадян, державних органів та бізнесу онлайн, через підсистему е-суду.

Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система дозволить здійснювати дистанційну комунікацію між судом і учасниками судового процесу шляхом обміну процесуальними документами у електронній формі та надасть можливість громадянам звертатись до суду та  брати участь у судових справах онлайн.

Загалом, система матиме чотири підсистеми – «Електронний суд», «Електронний кабінет», «Відеоконференцзв’язок», «Єдиний контакт центр». Наступні підсистеми ЄСІТС будуть вводитись поетапно, по мірі їх розробки, і жодних перешкод від судів щодо прийняття від громадян у онлайн форматі документів до суду не повинно бути. Це дозволить зробити систему судочинства сучасною та більш ефективною. Це особливо актуально в умовах пандемії. 

За документ проголосували 261 депутати. Суб'єктом законодавчої ініціативи виступили народні депутати Роман Бабій, Олександр Федієнко, Володимир Ватрас, Тарас Тарасенко, Сергій Демченко. Мінцифра також долучилась до розробки. 

Для спільної роботи над системою, Мінцифра підписала меморандум з Вищою Радою Правосуддя. Крім того, Мінцифра виступала ініціатором щодо розгляду питання фінансування проекту ЄСІТС Європейським інвестиційним банком. Також проведені організаційні зустрічі, очікується розгляд та узгодження документів з боку ЄІБ.

Наразі, вже проведено технічний аналіз обґрунтованих фінансових показників для розробки ЄСІТС. А також Мінцифра долучилась до аудиту існуючих підсистем у судах.

Спільна робота була проведена учасниками робочої групи Комітету з питань правової політики Верховної Ради України, за участю представника Мінцифри.

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства та Комітету цифрової трансформації

Міністерство та Комітет цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт