92% бібліотек не мають якісного інтернету

Прес-офіс
11 червня 2020, 17:18
alt 3569
alt 1

В Україні — 16 тис. бібліотек, які можуть стати цифровими хабами. Тому потрібно більшість з них підключити до якісного та швидкісного інтернету. Що для цього робить Мінцифри?

В Україні налічується 16 тис. бібліотек. І саме вони можуть стати тим місцем, де українці матимуть змогу оволодіти цифровими навичками, користуватися електронними послугами від держави чи оплатити комуналку.

Але це можливо лише якщо є підключення до швидкісного інтернету та Wi-Fi покриття. Тому бібліотеки стали складовою дослідження щодо наявності підключення до оптоволоконних ліній зв’язку та наявності Wi-Fi мережі, яке вперше в Україні провело Мінцифри.

Цифровим хабом бібліотека може стати за наявності інтернету від 100 мбіт/с, вільного доступу відвідувачів до WiFi, сучасних комп’ютерів. Саме за таких умов люди зможуть отримати якісний контент та повноцінно користуватись онлайн-сервісами.

Отже, маємо не надто приємну картину з підключення бібліотек до інтернету взагалі та до оптики зокрема:

  • До будь-якої технології підключені лише 4 662 бібліотек з 16 038 – це 29%. Виняток – тільки Київ, де 90% бібліотек мають інтернет. Доступ до Wi-Fi мережі є у 3 733 бібліотек. 
  • До оптики підключені лише 954 бібліотеки із загальної кількості. Тобто 92% бібліотек не мають якісного інтернету, і це означає, що в таких закладах є суттєві обмеження у використанні контенту.

Ми розробили інтерактивну карту та форму, де  можна перевірити дані нашого дослідження, наявність Wi-Fi в бібліотеках та залишити відгук, якщо знайшли невідповідність. Це можна зробити за посиланням https://thedigital.gov.ua/bb_libraries 

Окрім того, Мінцифри опублікувало набір даних із переліком усіх бібліотек та результатів дослідження на порталі відкритих даних https://data.gov.ua/dataset/7ddf4abf-f62c-4ac9-8b00-20d7d138edba

Що Мінцифри робить для виправлення ситуації:

  • Підключення бібліотек до якісного інтернету увійде до Національного плану розвитку ШСД, який розробляє Мінцифри;
  • Мінцифри у травні підписало меморандум про співпрацю з Комітетом Верховної Ради України з питань цифрової трансформації, Інтернет Асоціацією України та Громадською організацією «Всеукраїнська громадська організація Українська бібліотечна асоціація». Учасники готові розглядати соціальні проєкти щодо підключення бібліотек у невеликих населених пунктах
  • Міністерство цифрової трансформації комп’ютеризує бібліотеки завдяки проєкту Дія.Цифрова освіта за сприяння Української бібліотечної асоціації та допомоги соціально відповідального бізнесу. 5 000 комп‘ютерів уже передають бібліотекам.

Відправ у Telegram

Відправити

Щотижня надсилаємо дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

Не ввели email

check
Перевірте пошту та підтвердьте свій email, щоб отримувати листи від Мінцифри
check
Дякуємо. Ви підписані на новини мінцифри.