92% бібліотек не мають якісного інтернету

Прес-офіс
11 червня 2020, 17:18
  Перегляди 4614

В Україні — 16 тис. бібліотек, які можуть стати цифровими хабами. Тому потрібно більшість з них підключити до якісного та швидкісного інтернету. Що для цього робить Мінцифри?

В Україні налічується 16 тис. бібліотек. І саме вони можуть стати тим місцем, де українці матимуть змогу оволодіти цифровими навичками, користуватися електронними послугами від держави чи оплатити комуналку.

Але це можливо лише якщо є підключення до швидкісного інтернету та Wi-Fi покриття. Тому бібліотеки стали складовою дослідження щодо наявності підключення до оптоволоконних ліній зв’язку та наявності Wi-Fi мережі, яке вперше в Україні провело Мінцифри.

Цифровим хабом бібліотека може стати за наявності інтернету від 100 мбіт/с, вільного доступу відвідувачів до WiFi, сучасних комп’ютерів. Саме за таких умов люди зможуть отримати якісний контент та повноцінно користуватись онлайн-сервісами.

Отже, маємо не надто приємну картину з підключення бібліотек до інтернету взагалі та до оптики зокрема:

  • До будь-якої технології підключені лише 4 662 бібліотек з 16 038 – це 29%. Виняток – тільки Київ, де 90% бібліотек мають інтернет. Доступ до Wi-Fi мережі є у 3 733 бібліотек. 
  • До оптики підключені лише 954 бібліотеки із загальної кількості. Тобто 92% бібліотек не мають якісного інтернету, і це означає, що в таких закладах є суттєві обмеження у використанні контенту.

Ми розробили інтерактивну карту та форму, де  можна перевірити дані нашого дослідження, наявність Wi-Fi в бібліотеках та залишити відгук, якщо знайшли невідповідність. Це можна зробити за посиланням https://thedigital.gov.ua/bb_libraries 

Окрім того, Мінцифри опублікувало набір даних із переліком усіх бібліотек та результатів дослідження на порталі відкритих даних https://data.gov.ua/dataset/7ddf4abf-f62c-4ac9-8b00-20d7d138edba

Що Мінцифри робить для виправлення ситуації:

  • Підключення бібліотек до якісного інтернету увійде до Національного плану розвитку ШСД, який розробляє Мінцифри;
  • Мінцифри у травні підписало меморандум про співпрацю з Комітетом Верховної Ради України з питань цифрової трансформації, Інтернет Асоціацією України та Громадською організацією «Всеукраїнська громадська організація Українська бібліотечна асоціація». Учасники готові розглядати соціальні проєкти щодо підключення бібліотек у невеликих населених пунктах
  • Міністерство цифрової трансформації комп’ютеризує бібліотеки завдяки проєкту Дія.Цифрова освіта за сприяння Української бібліотечної асоціації та допомоги соціально відповідального бізнесу. 5 000 комп‘ютерів уже передають бібліотекам.

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства та Комітету цифрової трансформації

Міністерство та Комітет цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт