8 команд перемогли в міжнародному CTF-змаганні, половина з них — українські
1–2 жовтня відбулось спільне українсько-японське онлайн-змагання Capture The Flag (CTF) для випробування знань із кібербезпеки. CTF — це вид змагань, де учасники на практиці вчаться захищати інформацію та виявляти кіберзагрози.
«Сьогодні, коли кіберзагрози набувають глобального характеру, міцна співпраця між країнами є ключовим фактором захисту цифрового простору. Україна особливо зацікавлена в обміні досвідом та знаннями з провідними цифровими державами для зміцнення своєї стійкості в умовах повномасштабного російського вторгнення та постійних кібератак. Саме тому українсько-японське CTF-змагання є важливим кроком на шляху до створення міжнародної спільноти експертів, готових протистояти спільним викликам у сфері цифрового простору. Наша спільна мета — безпечний цифровий простір для всіх», — підкреслила Валерія Іонан, заступник Міністра цифрової трансформації України з питань європейської інтеграції.
Понад 600 людей з України та Японії взяли участь у дводенному заході. Організатори CTF-змагання методом жеребкування обрали 300 учасників, які утворили 100 команд. За результатами змагань переможцями стали 8 команд, 4 з них — українські. Зі значним відривом наші команди очолили рейтинг переможців.
«Ми раді провести цей захід, щоб покращити знання про кібербезпеку в Японії та Україні. З розвитком цифровізації кіберпростір став невідривною частиною повсякденного життя, але він також став полем битви для країн, які стикаються зі зростаючими кіберзагрозами. Багато країн вже зазнали кібератак на державні органи та критичну інфраструктуру, а нові технології, такі як штучний інтелект, приносять не лише зручність, а й ризики. Оскільки кіберпростір стає публічним, обізнаність і безпека сьогодні важливі як ніколи. Ми сподіваємось, що сьогоднішній захід і CTF-змагання допоможуть поглибити знання з кібербезпеки, одночасно сприяючи співпраці між учасниками з Японії та України», — наголосив доктор Такуо Імаґава, заступник Міністра з координації політики Міністерства внутрішніх справ і комунікацій Японії.
Завдання з криптографії, зворотного інжинірингу, пошуку вразливостей вебзастосунків, мережевої безпеки, безпеки використання технологій ШІ, аналізу інформації з відкритих джерел і просто інтелектуальні задачі різної складності дозволили учасникам продемонструвати знання та здібності в галузі кібербезпеки.
«Були раді долучитись до організації цього CTF-змагання, яке вийшло дуже цікавим. Ми задоволені результатами та розглядаємо можливість проводити більше заходів для подальшої співпраці, обміну досвідом та розвитку талантів у сфері кібербезпеки як в Японії, так і в Україні», — зазначив Ігор Мальченюк, Директор Департаменту кіберзахисту Адміністрації Держспецзв’язку у прикінцевій промові.
Впродовж двох днів учасники прослухали лекції від провідних експертів. Серед них:
- Такаші Касубучі, Керівник відділу безпеки NTT West Japan, організатор безпекової спільноти WEST-SEC
- Сатокі Цуджі, Інженер із питань безпеки, Ricerca Security Inc.
Основна мета CTF-змагань — залучити молодь до сфери кібербезпеки. Під час таких заходів учасники набувають практичних навичок захисту інформації. Це сприяє підготовці нових фахівців у галузі. Мінцифра продовжуватиме співпрацю з національними й міжнародними партнерами, щоб впроваджувати в Україні передовий світовий досвід захисту цифрового простору.
CTF-змагання проведено Мінцифрою спільно з Держспецзв’язку та у співпраці з Міністерством внутрішніх справ і комунікацій Японії.
Відправ у Telegram