5 років Дія.Освіта: як платформа змінює цифрове майбутнє України

У 2019 році цифрова грамотність стала важливим пріоритетом для України. Мінцифра поставила перед собою амбітну мету — навчити 6 мільйонів українців цифрових навичок. Цей крок відкрив шлях до створення зручної цифрової держави, де кожен має доступ до знань і можливостей.

Платформа Дія.Освіта, запущена у 2020 році, стала ключовим інструментом у досягненні цієї мети. Вона допомагає українцям здобувати нові знання, опановувати професії та впевнено користуватися цифровими сервісами.

Основні результати за 5 років роботи Дія.Освіта:

  • 210+ освітніх серіалів для навчання.
  • 65 інтерактивних симуляторів для практичних навичок.
  • 80+ професійних курсів, адаптованих до сучасного ринку праці.
  • 2,4 мільйона зареєстрованих українців.
  • 3,6 мільйона сертифікатів, які підтверджують успішне навчання.
  • 35 % шкіл України, де учні вивчають програмування, аналіз даних і цифрове громадянство з IT-студіями.

Дія.Освіта не лише надає знання, а й допомагає людям адаптуватися до нових умов. У 2023 році, за підтримки гранту Google.org та Фонду Східна Європа, на платформі з’явилося ще 83 освітні серіали та 56 симуляторів, які допомагають опановувати затребувані професії. 

Серед успішних кейсів — історія переселенки з Вугледара, яка знайшла роботу в онлайн-маркетингу після проходження курсів, та інженерки, яка покращила власний бізнес завдяки курсу з фінансової грамотності. 

Також за рік після релончу платформи з фокусом на Reskilling та Upskilling Дія.Освіта провела опитування серед користувачів освітніх продуктів. Результати показали, що завдяки навчанню на платформі:

  • близько 15 % опитаних збільшили річний дохід
  • близько 10 % опитаних знайшли стабільну повну зайнятість
  • понад 50 % серед користувачів, які знайшли роботу, використовують цифрові навички для професійної діяльності

Якого унікального досвіду ви ще можете набути на Дія.Освіта?

  • Профорієнтаційний тест — допомагає визначитися з кар’єрою, яка вам підходить.
  • Інтерактивні симулятори й тести Цифро- і Кіберграм — щоб закріпити знання на практиці.
  • Персоналізований серіал — заощаджуйте час й обирайте, які тематичні серії та навички вас цікавлять, та додавайте їх у ваш особистий кабінет.
  • Сертифікати з ЄКТС-балами — щоб підсилити ваше резюме.
  • Каталог вакансій від найбільших сайтів пошуку роботи — знаходьте роботу мрії одразу на платформі.

Дізнатися більше про ШІ чи гранти для ветеранів, професію датааналітика чи безбар’єрну комунікацію можна й офлайн — в Україні працює понад 5 000 хабів цифрової освіти, розташованих у бібліотеках, школах, університетах, ІТ-компаніях та інших просторах.

Дія.Освіта — це необхідні знання для сучасного громадянства на відстані декількох кліків. А також ваша персоналізована траєкторія розвитку, яка дає змогу безоплатно зробити перший крок до цифрового майбутнього. 

Приєднуйтеся до мільйонів українців, які вже скористалися можливостями на Дія.Освіта, щоб створити найзручнішу цифрову державу: https://osvita.diia.gov.ua/ 

Проєкт реалізується з ініціативи Міністерства цифрової трансформації завдяки стратегічній підтримці швейцарсько-української програми EGAP, що впроваджується Фондом Східна Європа. Платформа була оновлена у 2023 році завдяки підтримці Google.org. Хаби цифрової освіти є офлайн-компонентом проєкту й діють на базі бібліотек завдяки партнерству з Українською бібліотечною асоціацією та розвиваються за сприяння «Проєкту підтримки Дія», що Програма розвитку ООН в Україні реалізує за фінансування Швеції. Також успішний розвиток проєкту забезпечують такі партнери, як USAID, і ще 275 партнерів, співпрацею з якими ми пишаємося. Важливою частиною платформи є модуль оновленої інформатики — ІТ-студії, який втілюється в межах програми EU4DigitalUA, що фінансується Європейським Союзом та імплементується FIIAPP.

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт