Математичні методи комп’ютерного моделювання та розпізнавання образів
м. Київ, НТУУ «КПІ ім. І. Сікорського», Фізико-Технічний Інститут
Дисципліни з математичних методів розпізнавання образів і комп’ютерного зору входять до магістерської освітньої програми «Математичні методи комп’ютерного моделювання та розпізнавання образів», яку створено на базі спеціальності 113 Прикладна Математика при Фізико-Технічному Інституті Київського Політехнічного Інституту ім. Ігоря Сікорського у 2018 році. Програма об’єднала науково-дослідницький та індустріальний досвід у розпізнаванні образів, комп’ютерному зорі та машинному навчанні. Засновник та співавтор курсів програми, професор, доктор фізико-математичних наук Шлезінгер Михайло Іванович, - піонер науки про розпізнавання образів, автор низки відомих у світі підходів, методів та алгоритмів розпізнавання. До викладання залучені викладачі Фізико-Технічного Інституту разом з українськими дослідниками та представники індустрії, що використовують математичні методи розпізнавання у створенні інноваційних продуктів, конкурентоспроможних на глобальному ринку. Додатково для проведення навчання у інтенсивному форматі залучаються вчені з провідних профільних наукових груп Німеччини та Чехії, деталі наведено нижче.
Курси програми спираються на ґрунтовну фізико-математичну підготовку. Особлива увага приділяється фундаментальним математичним дисциплінам, на яких базуються спеціальні курси програми. Відтак, викладаються графічні моделі та алгоритми на графах що використовуються у розпізнаванні, окремий курс геометрії комп’ютерного зору, ймовірнісні моделі та опукла оптимізація. Окрема увага приділяється алгоритмічній ефективності та оптимізації комп’ютерних програм, що створюються під час навчання. Обираючи дисципліни «Математичні методи розпізнавання образів і комп’ютерного зору», ви будете мати можливість стати фахівцями якісно нового типу, що поєднують високий професіоналізм в комп’ютерних науках з глибокими знаннями математики, на яких ґрунтується створення штучного інтелекту, розпізнавання образів, “computer vision”.
Завдяки партнерству Фізико-Технічного Інституту з провідними науковими установами та компаніями, студенти програми мають змогу проходити стажування, виконувати спільні дослідження а також працювати з топовими спеціалістами та науковцями. Студенти навчаються і працюють, поглиблюючи навички та знання за обраним напрямком навчання, завдяки програмі дуальної освіти, в якій Фізико-Технічний Інститут бере активну участь з початку 2018 року і є одним з перших ВНЗ, що долучився до ініціативи та адаптував сучасні підходи об’єднання навчання та професійної діяльності.
Напрямки навчання
Дисципліни, які забезпечують компетентності з математичних методів розпізнавання образів і комп’ютерного зору, спираються на базові курси за спеціальністю 113 Прикладна математика та органічно пов’язані з нормативними дисциплінами освітньої програми Математичні методи комп’ютерного моделювання, розпізнавання образів та безпеки даних.
Професійно-орієнтовані дисципліни Освітньої програми, на яких базуються дисципліни з математичних методів розпізнавання образів і комп’ютерного зору:
Дисципліни з математичних методів розпізнавання образів і комп’ютерного зору:
Додаткові інтенсивні курси - тиждень по 3-4 пари на день з щоденними завданнями, лабораторними роботами та включенням матеріалів в іспити з дисциплін математичних методів розпізнавання образів і комп’ютерного зору. Курси проведено на базі Фізико-Технічного Інституту у співпраці з європейськими ЗВО, із запрошенням викладачів з них, нижче наведено сторінки відповідних курсів:
Послідовність курсів та структура викладення матеріалів побудовані таким чином, що знання та навички одних курсів використовуються в інших, доповнюючи та закріплюючи результати студентів. Викладачі курсів регулярно спілкуються між собою для синхронізації матеріалів та отримують зворотній зв’язок щодо швидкості і якості сприйняття.
Випускники факультету/підрозділу
Освітня програма базується на фундаментальній підготовці за спеціальністю 113 «Прикладна математика», що працює при кафедрі Інформаційної Безпеки Фізико-Технічного Інституту з моменту його створення.
Інформація про випускників кафедри.
Партнери програми
-
-
Викладачі з Apostera GmbH
-
Проекти у партнерстві з Apostera GmbH
-
Викладачі з МННЦІТС НАН та МОН України, відділ обробки та розпізнавання зображень
-
Проекти у партнерстві з МННЦІТС НАН та МОН України, відділ обробки та розпізнавання зображень
-
На програмі навчаються студенти за програмою з дуальної освіти з Samsung R&D Institute Ukraine (http://ipt.kpi.ua/dualna-osvita)
-
Викладачі з Samsung R&D Institute Ukraine
-
Партнерство з Інститутом космічних досліджень Національної академії наук України та Державного космічного агентства України
-
Умови вступу
Освітня програма акредитована МОН. Вступ на програму відбувається за державними вимогами. Вступники складають фаховий іспит та ЗНО з іноземної мови. Більше інформації про умови вступу з програмами іспитів розміщено на сторінці (з оновленням строків):
http://ipt.kpi.ua/osvitni-programy-spetsializatsiyi-spetsialnostej-fizyko-tehnichnogo-instytutu
З детальними питаннями щодо вступу звертайтеся до:
Смирнов Сергій Анатолійович
+380503874038