Інтелектуальний аналіз даних

м. Одеса, Одеський національний політехнічний університет, Інститут комп’ютерних систем

Бакалаврська освітня програма «Інтелектуальний аналіз даних», яка входить до спеціальності 122 «Комп’ютерні науки»  була розроблена групою забезпечення кафедри прикладної математики та інформаційних систем Інституту комп’ютерних систем Одеського національного політехнічного  університету на базі спеціальності  113 «Прикладна математика» у 2018 році. Ця програма призначена для розвитку академічних, професійних і творчих здібностей здобувачів вищої освіти щодо формування здатності розв’язувати спеціалізовані задачі та практичні проблеми в області інформаційних систем та технологій (ІСТ), не стандартні проблеми в області математичного моделювання складних систем, збору, накопичування, переробки і збереження великих даних, а також передачі даних.

Освітня програма «Інтелектуальний аналіз даних» спрямована на підготовку аналітиків – професіоналів, які вміють використовувати математичні методи, алгоритмічні підходи в проектуванні, розробці і введення інформаційних даних з ціллю їх інтелектуального аналізу в організаційних, технічних, природних і соціально-економічних системах.

Курси програми спрямовані на розробку і використання сучасних технологій штучного інтелекту і технологій обробки інформації на базі хмарних технологій, нечітких моделей і методів, нейромережевих технологій, основ обчислювального інтелекту, інтелектуального пошуку і обробки інформації в мережі Internet, експертних систем, баз даних і знань. А також, обробка даних методами математичної статистики, комп'ютерної алгебри, випадкових процесів, розпізнавання образів. Прийняття оптимальних рішень в умовах неповної інформації, машинне навчання, тестування і перевірка якості програмного забезпечення, робота з великими даними. Виконання освітньої програми забезпечується кафедрами прикладної математики та інформаційних технологій, інформаційних систем Інституту комп’ютерних систем Одеського національного політехнічного  університету.

Для студентів даної програми є можливість участі в програмах міжнародної мобільності (тривалістю 1 семестр), яка реалізується німецькою мовою та вимагає необхідного рівня мовної компетентності.

Випускники спеціальності 122 - комп'ютерні науки з освітньої програми "Інтелектуальний аналіз даних" можуть працювати в якості: бізнес-аналітика, аналітика операційного та прикладного програмного забезпечення, розробника і адміністратора баз даних, розробника програмного забезпечення, Data Scientist, Data Mining Specialist.

Інтернет-адреса постійного розміщення опису освітньої програми:  https://opu.ua/education/programs 

Напрямки навчання

Курси програми розподілені  за напрямками:

- Математичні  основи;

- Розробка програмного забезпечення;

- Методи штучного  інтелекту;

- Управління проектами.

Розподіл кредитів між напрямками курсів та семестрами. 

1,2 семестр

 

3,4 семестр

 

5,6 семестр

 

7,8 семестр

Mathematical Foundations

26,0

 

Mathematical Foundations

5,5

 

Mathematical Foundations

11,5

 

Mathematical Foundations

3,0

             

Data Science / Artificial Intelligence Foundations

0,0

 

Data Science / Artificial Intelligence Foundations

0,0

 

Data Science / Artificial Intelligence Foundations

7,5

 

Data Science / Artificial Intelligence Foundations

11,5

             

Software Engineering

25,0

 

Software Engineering

39,5

 

Software Engineering

33,5 

 

Software Engineering

27

             

Product Management 

0,0

 

Product Management 

0,0

 

Product Management 

3,0

 

Product Management 

3,3

             

Умови вступу

Вступ на програму відбувається за державними вимогами. Вступ відбувається за результатами ЗНО з української мови та літератури, математики, фізики або іноземної мови. 

Додаткова інформація, щодо вступу розміщено на сторінці: http://ac.opu.ua/novyny-dlya-vstupnykiv-pislya-shkoly  

 

Контакти

Контакти

Михайло Вікторович Лобачев, завідувач кафедрою
Юхименко Біруте Іонівна, завідувач кафедрою Прикладної математики та інформаційних технологій
Волкова Наталія Павлівна, заступник завідувача кафедрою Прикладної математики та інформаційних технологій
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт