Україна в ТОП-10 кіберспортивних світових держав: на Київщині офіційно відбувся турнір із кіберспорту

  Перегляди 606

На Київщині вперше відбулись змагання з кіберспорту за підтримки держави. Це тільки початок історії розвитку кіберспорту в області. 

«В умовах глобальної цифровізації ми шукаємо і відкриваємо нові можливості для розвитку молоді. Зважаючи на такий великий інтерес та відгук серед молоді, плануємо розвивати ком’юніті кіберспортсменів Київщини та проводити такі турніри  й надалі, підтримувати наших спортсменів, і звісно,  виходити разом із ними на всеукраїнській та світовий рівень», — заступник голови Київської ОДА з цифрової трансформації та цифровізації (CDTO) Денис Шугалій.

Чемпіонат серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів Київської області з дисциплін Counter Strike: Global Offensive (CS:GO) та Brawl Stars стартував 25 грудня. Участь приймали 29 навчальних закладів Київщини. Змагання проходили в два етапи. Під час першого етапу обирали кращих гравців шкіл Київської області, які сформують команди для наступного етапу. На другому — саме обласний турнір серед команд шкіл.

Офіційна церемонія нагородження переможців чемпіонату відбулася 23 січня. Призові місця посіли 15 учнів за дисципліною CS:GO та 9 за дисципліною Brawl Stars. Усіх учасників буде відзначено почесними грамотами і нагороджено подарунками від Київської ОДА та спонсорів заходу. А Пісківську гуманітарну гімназію, яка була представлена на чемпіонаті 10 командами, визнано найбільш кіберспортивною школою.

З 2020 року Україна входить до переліку 25 держав, які визнали кіберспорт офіційним видом спорту. Крім того, наша країна увійшла до ТОП-10 кіберспортивних світових держав.

Переможці в дисципліні Brawl Stars:

1-ше місце — Броварська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №10 Броварської міської ради Броварського району Київської області 

2-ге місце — Ірпінська спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 з вивчення іноземних мов (школа лінгвістики) імені Заріфи Алієвої Ірпінської міської ради Київської області

3-тє місце — Броварська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №10 Броварської міської ради Броварського району Київської області

Переможці в дисципліні CS:GO:

1-ше місце — Борівський академічний ліцей Фастівської міської ради Київської області

2-ге місце — Сквирський академічний ліцей №2 Сквирської міської ради Київської області

3-тє місце — КЗ КОР Богуславський гуманітарний фаховий коледж імені І.С. Нечуя-Левицького

Загальна кількість команд та учасників змагань:

CS:GO — 35 команд

Brawl Stars — 30 команд

Загалом участь узяли 65 команд — 265 учасників

Від Київської обласної державної адміністрації привітали переможців: 

  • Шугалій Денис Анатолійович, заступник голови Київської ОДА з цифрової трансформації та цифровізації (CDTO) 

  • Погребна Наталія Олегівна, директор департаменту економіки та цифровізації 

  • Тимофєєв Сергій Олександрович, начальник управління молоді та спорту 

Іван Данішевський, голова правління Федерації кіберспорту Украіни

Турнір із кіберспорту відбувся за підтримки WePlay та Bloody від A4tech.

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт