У межах проєкту «Безпечна Полтавщина» почали створювати єдину систему відеоспостереження

прес-офіс Міністерства
29 листопада 2021, 12:39
  Перегляди 117

Продовжується реалізація найбільшого проєкту цифровізації Полтавського регіону «Безпечна Полтавщина» — першої в області системи централізованого відеоспостереження. 

На виїздах із великих міст і на основних автодорогах зараз встановлюють 42 відеовузли. На кожному з них буде по дві-три камери. Вони фіксуватимуть номери, марку й колір автівок, будуть запам'ятовувати їхній маршрут та контролювати ситуацію довкола. Надалі кількість відеовузлів планують збільшити. Наразі в тестовому режимі розпочали роботу 5 відеовузлів.

За допомогою системи «Безпечна Полтавщина» правоохоронці, рятувальники та інші служби одночасно отримають «очі» по всій області. Система централізована, тому до неї зможуть доєднатися будь-які камери, які відповідатимуть необхідним технічним вимогам. Це, наприклад, камери територіальних громад, будь-яких установ таі організацій, і навіть камери, які встановлені на будинку чи подвір’ї.

Зараз усе відеоспостереження в області фактично працює окремо. Коли запустять «Безпечну Полтавщину», вся інформація надходитиме до моніторингових центрів у Головному управлінні Нацполіції в Полтавській області та в Полтавській ОДА. У перспективі ця система може інтегруватися до загальнонаціональної мережі безпеки, що дасть змогу об’єднати декілька областей в одну державну мережу.

Однією зі складових системи «Безпечна Полтавщина» є платформа для зберігання інформації. Необхідні сервери вже привезли з-за кордону, змонтували та встановили програмне забезпечення. До наявних серверів можна додавати накопичувачі пам’яті.

«Безпечну Полтавщину» створюють коштом обласного бюджету. Реалізують проєкт у межах Стратегії розвитку області на 2021–2027 роки, яку голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов презентував на початку цього року. Реалізацію проєкту «Безпечна Полтавщина» координує також CDTO Полтавщини Ігор Панченко.

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства та Комітету цифрової трансформації

Міністерство та Комітет цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт