Цифрові рішення Львівщини: 1 мільйон наданих послуг у ЦНАПах та 600 тисяч оплат е-квитка

  Перегляди 64

Львівська область ініціює пілотні цифрові рішення й ефективно масштабує їх у громадах. Серед них — е-квиток у міських та міжміських автобусах, розвиток ЦНАП, упровадження електронного документообігу. 

«Наш підхід до цифровізації полягає в централізації. Ми уніфіковуємо процеси й стандарти для всіх громад. Це підвищує ефективність, прозорість та економить ресурси. Централізований підхід дає змогу швидко масштабувати успішні рішення та покращувати співпрацю між громадами. Коли всі громади діють за спільними правилами, це полегшує обмін досвідом і знаннями», — наголошує Олександр Кулепін, заступник голови Львівської ОВА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO).

Упровадження політики відкритих даних — одна з найуспішніших ініціатив Львівської області. Ця система дає змогу мешканцям дізнаватися, як витрачають бюджетні кошти, які рішення ухвалюють на сесіях та як використовують комунальне майно. У липні 2024 року 71 громада Львівщини приєдналася до міжнародної Хартії відкритих даних, так вже всі 73 громади стали її учасниками. Це сприяє співпраці та впровадженню найкращих практик. За 9 місяців цього року мешканці Львівщини подали понад 1,6 тисячі запитів на публічну інформацію.

Також на Львівщині впровадили е-квиток на маршрутах області. Львівщина стала першою областю, де в приміських та міжміських автобусах на всіх напрямках можна безготівково оплачувати проїзд. Наразі в систему внесено 217 приміських і 247 міжміських маршрутів. За рік здійснили понад 600 тисяч оплат. Система оплати:

  • працює на 800 транспортних засобах
  • вартість проїзду залежить від відстані: пасажири прикладають картку чи пристрій з NFC до валідатора при вході й виході та сплачують лише за реальну відстань проїзду
  • громади компенсують вартість проїзду для пільгових категорій, щоб вони могли користуватися транспортом на звичайних умовах

У Львівській області вперше оцифрували Державний архів, запустивши онлайн-платформу з доступом до понад 1,1 мільйона документів, що формують 12 тисяч справ. Тепер користувачі можуть переглядати документи в цифровому форматі, що знижує ризик пошкодження чи втрати оригіналів.

Крім того, у регіоні реалізується низка цифрових проєктів, серед яких: 

  • створення платформи для обліку нерухомості, земельних ділянок та сплати податків у громадах
  • розширення мережі ЦНАП з 39 до 73. За 9 місяців 2024 року в ЦНАПах надали понад 1 млн послуг
  • упровадження системи е-документообігу в 70 громадах. Упродовж 9 місяців 2024 року в системі зареєстрували понад 310 тисяч документів. Із них більш ніж 22 тисячі — запити від громадян на публічну інформацію
  • підписання фінансових договорів з громадами онлайн, що скорочує розрахунки бюджетів. Усього за три місяці зареєстрували понад 200 договорів
  • використання хмарної системи Cisco Umbrella в школах для захисту дітей від небезпечного контенту в інтернеті

Львівська область демонструє успішні приклади реалізації цифрових рішень, орієнтованих на відкритість і прозорість. Цей підхід сприяє сталому розвитку регіону, створює можливості для інновацій та підвищує якість життя мешканців.

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт