Ера е-туризму: Гайворонська громада впроваджує цифрову трансформацію в сучасний туризм
Розвиток локального туризму — це дієвий інструмент залучення інвестицій, розвитку підприємництва та підвищення рівня життя мешканців. Водночас все більше сучасних мандрівників мають запит на доступність цифрових сервісів та інноваційних рішень у сфері туризму.
У межах акселераційної програми «Громада 4.0» Гайворонська міська територіальна громада на Кіровоградщині вирішила запустити туристичний чатбот.
За задумом авторів проєкту, чатбот #МандруйГайворонщиною забезпечить швидкий та зручний доступ до інформації про громаду, а також допоможе туристам орієнтуватися в маршрутах, ознайомлюватися з місцевими подіями та знаходити корисні сервіси.
Наразі проєкт перебуває на стадії тестування, а запуск робочої версії #МандруйГайворонщиною заплановано на серпень 2023 року. Команда збирається анонсувати чатбот за допомогою різних інструментів: QR-кодів, банерів та платформ соціальних мереж.
Комунікації розраховані насамперед на туристів, які планують подорож або вже приїхали на Гайворонщину. Зовнішня реклама також охопить переселенців, які прибули в Гайворонську громаду після повномасштабного вторгнення і ще не знайомі з туристичним потенціалом регіону.
Участь в акселераційній програмі «Громада 4.0» дала команді змогу покращити знання та навички в галузі цифровізації, взяти участь у тренінгах та майстер-класах, обмінятися досвідом з іншими громадами-учасниками. Менторка команди Ольга Троян, експертка з розроблення продукту та бізнес-розвитку, дає зворотний звʼязок на кожному етапі розроблення чатбота, допомагаючи уникнути помилок і покращити ефективність продукту. «Мені дуже приємно працювати з командою Гайворонської громади, яка цілеспрямовано та завзято рухається до реалізації своєї ідеї. Від самого початку програми громада стрімко почала працювати над проєктом. Це одна з небагатьох команд, яка задовго до кінця програми пройшла велику дистанцію — від ідеї до першої повноцінної версії та взаємодії з різними цільовими групами потенційних користувачів продукту», — каже Ольга.
Успішне впровадження сучасних діджитал-інструментів у життя громади залежить від готовності постійно розширювати знання та розвивати навички в цифровій сфері. Це вимагає активного обміну досвідом з іншими громадами, максимального використання наявних ресурсів, що надаються державою, бізнесом і громадськими організаціями, а також відкритості до інновацій.
Програма «Акселератор цифрової стійкості Громада 4.0» реалізується міжнародною організацією SocialBoost за підтримки Міністерства цифрової трансформації України та Програми «U-LEAD з Європою».
Відправ у Telegram