Квоти для
іноземних IT
спеціалістів

Кабінетом Міністрів України ухвалено Розпорядження КМУ № 148-р від 24.02.2021 р. «Про встановлення квоти імміграції на 2021 рік».

У межах встановленої квоти українські ІТ компанії отримають можливість працевлаштувати додатково 5000 висококваліфікованих ІТ спеціалістів на майже постійній основі. Залучені в межах квоти працівники отримають посвідку на постійне проживання, що значно спрощує життя таких іноземних працівників в Україні.

Чому це цікаво?

Розвиток та кар’єра

Розвиток та кар’єра

10 років вільного проживання та роботи в Україні; 

 

працевлаштування іноземних громадян здійснюється на тих самих умовах, що й для громадян України;

 

можливість реєстрації фізичної особи-підприємця з метою провадження власного бізнесу.

Мінімум дозвільних обмежень

Мінімум дозвільних обмежень

Не потрібно отримувати щорічні дозволи на застосування праці іноземців та осіб без громадянства. Особа може необмежену кількість разів виїжджати за межі України та повертатись до України без необхідності оформлювати візу;

 

не потрібно привязуватися до конкретного місця чи посади.

Права та можливості

Права та можливості

Отримання віз для поїздки в інші країни на території України; 

пріоритетне право на отримання громадянства України.

Імміграція для родини

Імміграція для родини

Іноземці мають можливість іммігрувати до України разом зі своєю родиною.

Що потрібно зробити?

Крок 1.
Підготовка

Зібрати пакет документів. Для цього можна активно залучати компанію, яка запрошує іноземця на роботу. Юристи компанії можуть отримати вичерпні консультації та практичну допомогу в територіальному підрозділі ДМС України та Міністерстві цифрової трансформації.

Крім того, Мінцифри має можливість офіційно підтримувати таке клопотання про отримання дозволу на імміграцію. Перелік документів та додаткова інформація доступні на офіційній вебсторінці ДМС.

Крок 2.
Подання документів на отримання дозволу на імміграцію

Іноземець, що на законних підставах перебуває на території України, особисто звертається із заявою та пакетом документів до територіального підрозділу ДМС за місцем свого проживання.

Іноземець, що перебуває за кордоном, звертається до консульської установи України в країні своєї громадянської належності чи законного проживання.

Крок 3.
Перевірка досьє заявника

ДМС відповідно до чинного законодавства проводить перевірку іноземця з метою прийняття рішення про надання чи відмову у наданні дозволу на імміграцію. Як правило, термін розгляду досьє та перевірки забирає близько 3-4 місяців, в окремих, «складних» випадках – до одного року. Дозвіл на імміграцію діє один рік від моменту надання.

Крок 4.
Подання документів на отримання посвідки на постійне проживання

Іноземець, який на законних підставах перебуває в Україні та отримав дозвіл на імміграцію, звертається до відповідного територіального підрозділу ДМС із заявою про отримання посвідки на постійне проживання. Розгляд заяви у ДМС не перевищує 15 робочих днів.

Іноземець, який перебуває за кордоном, звертається до відповідної консульської установи України за отриманням візи (у разі необхідності).

Крок 5.
Отримання посвідки на постійне проживання

Іноземець особисто з’являється у відповідний територіальний підрозділ ДМС, де після проходження необхідної процедури отримує посвідку на постійне проживання. Процедура забирає менше одного робочого дня.

Крок 6.
Реєстрація місця проживання

Після отримання посвідки на постійне проживання іноземець зобов’язаний у 30-ти денний строк зареєструвати місце свого проживання.

Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт