Звіт Уряду: що вдалося зробити Мінцифрі з доступом до швидкісного інтернету?

Прес-офіс
25 лютого 2020, 18:15
alt 364

Важливою ціллю для Міністерства цифрової трансформації є покриття 95% транспортної інфраструктури, населених пунктів та їхніх соціальних об’єктів, що мають доступ до високошвидкісного інтернету.

Для її досягнення,  Мінцифра продовжує  опитувати заклади соціальної інфраструктури щодо наявності доступу до інтернету в мережах об’єктів соціальної інфраструктури та об’єктів, що надають публічні сервіси та послуги. Вже опитані більше 80 тис таких закладів. Фахівці міністерства опрацьовують інформацію, перевіряють її на достовірність і готують до оприлюднення громадськості.

Окрім опитування, в Мінцифрі надалі продовжують визначати реальну картину покриття та швидкості інтернету на сайті https://broadband.gov.ua. На основі отриманих даних, фахівцями створюється карта покриття, яка допоможе Міністерству цифрової трансформації зосередити зусилля та під'єднати кожну домівку до мережі.

Міністерство посприяло в надані можливості операторам та провайдерам забезпечувати людей доступом до інтернету шляхом встановлення нового обладнання та модернізації вже існуючих мереж у житлових будинках.

Минулого тижня, мобільні оператори Vodafone, Київстар та lifecell отримали від телеком-регулятора дозвіл на дострокове впровадження технології 4G в діапазоні частот нижче 1 ГГц. Це останній крок до впровадження в Україні 4G в низьких діапазонах. Згідно з ліцензійними умовами оператори зобов’язані забезпечити мобільний зв’язок четвертого покоління протягом 24 місяців в кожному населеному пункті з населенням понад 2000 осіб  у разі покриття не менше 90% населення України; протягом 30 місяців — на міжнародних автомобільних дорогах; протягом 48 місяців — на національних автомобільних дорогах.

Загалом, в Україні рівень покриття інтернетом доходить до близько 70%. Мета Мінцифри — 90%-100%.

Відправ у Telegram

Відправити

Щотижня надсилаємо дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

Не ввели email

check
Перевірте пошту та підтвердьте свій email, щоб отримувати листи від Мінцифри
check
Дякуємо. Ви підписані на новини мінцифри.