Застосунок для дітей із порушеннями мовлення EYA залучив $10 000 — результати WinWin Deep Tech Accelerator
Провели Demo Day акселератора для українських ШІ-стартапів — 8 команд запітчили продукти перед інвесторами та лідерами галузі.
Грант у $10 000 отримав стартап EYA на розвиток застосунку із ШІ, який допомагає спілкуватися дітям з порушеннями мовлення. Ідея створення EYA виникла на основі особистого досвіду фаундера Сергія Рильського та його доньки, яка має церебральний параліч.
«Ми віримо у світ, де кожна дитина має право бути почутою, а діагноз не обмежує можливостей спілкуватися. EYA — це місток, який перетворює невисловлені думки дитини на справжній діалог зі світом», — Сергій Рильський, фаундер EYA.
За грантові кошти команда планує розширити тестову базу пристроїв для технології eye-tracking, щоб адаптувати застосунок для різних типів обладнання та залучити нового розробника.
Протягом трьох місяців акселератора 27 спікерів і 15 менторів із Reface, MacPaw, Skylum, Juscutum та інших топових компаній вчили ШІ-стартапи працювати з великими даними, залучати партнерів, аналізувати ринок і будувати конкурентні бізнес-моделі.
«Ми активно шукаємо варіанти інтеграції штучного інтелекту в ключові галузі: державне управління, оборону, освіту, медицину та бізнес. Завдяки таким програмам стартап-екосистема генерує свіжі ідеї, як ШІ може долати виклики в цих сферах та задовольняти конкретні потреби громадян, бізнесу й держави», — зазначив заступник Міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков.
Окрім стартапа-переможця, акселератор об’єднав ще сім deep tech-команд:
- Tayra.AI — AI-асистент для лікарів, що допомагає робити медичні записи.
- Oh My Perfect Form — AI фітнес-застосунок для оцінки правильності виконання фізичних вправ через камеру смартфона.
- JobAtlas — інструмент для персоналізованого кар’єрного планування.
- Request — AI-асистент для моніторингу вигорання працівників.
- Achief — застосунок надає план харчування на основі медичних показників та особистих уподобань користувача.
- SPEROW — цифрова екосистема для фермерів, яка допомагає ефективно вести сільське господарство.
- Ultra-Botics — AI-рішення для виявлення дефектів на металевих виробах, як-от залізничні колії, велике озброєння тощо.
«Україна має потужний інноваційний потенціал, який розкривається навіть у найскладніші часи. Ми раді підтримувати зростання цієї екосистеми, допомагаючи стартапам отримати доступ до ресурсів, менторства та міжнародних партнерств. Цей акселератор — ще один крок до спільної мети: сильна, стійка та інноваційна українська економіка та партнерство між нашими країнами», — додала Жасмін Борн, керівниця Good Governance Fund Ukraine, Посольство Великої Британії в Україні.
За підтримки WinWin Deep Tech Accelerator стартапи залучили нових користувачів, знайшли партнерів та отримали гроші на розвиток. У планах — оновлення ШІ-модулів, удосконалення продуктів і вихід на міжнародні ринки.
Акселератор створено за підтримки Мінцифри в межах проєкту Good Governance Fund «Інноваційна екосистема», який фінансується UK International Development від уряду Великої Британії. Імплементатори — Abt Global та KPMG в Україні в партнерстві з AI HOUSE та за участі Українського фонду стартапів. Програму створено в межах інноваційної стратегії WINWIN.
Відправ у Telegram